Beniaminek walczył przez trzy kwadranse. Końcówka dla Metraco Zagłębia Lubin

W meczu PGNiG Superligi Kobiet UKS PCM Kościerzyna przez długi czas walczył z Metraco Zagłebiem jak równy z równym. W końcówce lepiej zagrały jednak zawodniczki z Lubina i ostatecznie wygrały 28:22.

Michał Gałęzewski
WP SportoweFakty / Anna Dembińska

Biorąc pod uwagę potencjał obu zespołów zdecydowanym faworytem było Metraco Zagłębie Lubin, które jednak przyjechało w zaledwie 11-osobowym składzie. Od początku podopieczne Bożeny Karkut grały jednak bardzo skutecznie. Celna zarówno z gry, jak i z siódmego metra była Zana Marić i w 20. minucie na tablicy wyników widniał rezultat 3:12.

Później jednak gospodynie zaczęły odrabiać stratę. Gdy na pięć minut przed przerwą trafiła Dorota Jakubowska było już 8:13. Ostatecznie pierwszą połowę zespół z województwa dolnośląskiego wygrał z zapasem czterech trafień.

Po zmianie stron drużyna Dariusza Męczykowskiego kontynuowała odrabianie strat i gdy w 36. minucie trafiła Karolina Mokrzka było już 14:15! Niewielka przewaga Metraco Zagłębia utrzymywała się do 46. minuty. W końcówce do głosu doszły lubinianki.

Drużyna od lat grająca w najwyższej klasie rozgrywkowej do końca straciła już tylko trzy bramki. W ataku skuteczna była natomiast Sanja Premovic. Rzuciła ona ostatnią bramkę w meczu, na wagę sześciobramkowej wygranej.

UKS PCM Kościerzyna - Metraco Zagłębie Lubin 22:28 (11:15)

UKS PCM: Brzezińska, Liskowska - Górna 7, Żukowska 4, Mokrzka 4, Belter 2, Borysławska 2, Jakubowska 1, Wójcik 1, Wasak 1 oraz Białek, Sus.