Dwie wygrane Stali Mielec w Piotrkowie

Stal Mielec - jedenasta drużyna męskiej Superligi dwukrotnie pokonała lidera I ligi (grupa B) Piotrkowianina w sparingowych spotkaniach, które rozegrane zostały w Piotrkowie Trybunalskim.

Michał Ostafijczuk

Obie drużyny wykorzystały przerwę w rozgrywkach ligowych spowodowaną startem reprezentacji Polski w Mistrzostwach Europy. Stal Mielec przyjechała do Piotrkowa w mocno okrojonym składzie, ale mimo tego odniosła dwie wygrane.

Pierwszy mecz rozpoczął się niespodziewanie. Piotrkowianin w 11. minucie prowadził  8:1, a chwilę później nawet 13:5. Stal włączyła jednak piąty bieg i już do przerwy był remis 18:18. W szóstej minucie podopieczni Tadeusza Jednoroga wyszli na pierwsze w tym meczu prowadzenie (22:21) i nie oddali go już do końca. Wygrali ostatecznie 34:32.

MKS Piotrkowianin - Stal Mielec 32:34 (18:18)

MKS Piotrkowianin: Banisz, Procho, Pietruszka - Mróz, Zinchuk 3, Woynowski 2, Iskra 2, Chełmiński 1, Hejniak, Pakulski 5, Swat 10, Wachnowicz, Góralski, Surosz 4, Pożarek 1, Pacześny 2, Wędrak 1, Cichocki 1

Stal: Nikolić, Lipka - Krępa 8, Janyst 4, Michał Gasin, Piotr Gasin, Kłoda 7, Kawka, Krygowski 9, Krzysztofik 5, Kravchenko, Davidović 1.

W drugim spotkaniu znów lepiej rozpoczęli piotrkowscy szczypiorniści, którzy prowadzili przez większą część pierwszej połowy. Do szatni obie drużyny zeszły jednak przy remisie 13:13. W drugiej odsłonie meczu Stal ponownie przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę i wygrała trzema trafieniami - 26:23. Z bardzo dobrej strony prezentowali się: Piotr Gasin i Piotr Krępa, którzy rzucili dla mielczan większość bramek po zmianie stron. Gospodarze mieli szansę na wygraną, ale w całym spotkaniu nie wykorzystali aż pięciu rzutów karnych.
Tak z zawodnikami Stali Mielec walczył piotrkowski rozgrywający Sebastian Iskra. Tak z zawodnikami Stali Mielec walczył piotrkowski rozgrywający Sebastian Iskra.
MKS Piotrkowianin - Stal Mielec 23:26 (13:13) MKS Piotrkowianin: Banisz, Procho, Pietruszka - Mróz 6, Zinchuk 4, Woynowski 5, Iskra 2, Surosz 1, Pacześny 1, Pakulski 2, Góralski 2, Wachnowicz, Wędrak

Stal: Nikolić, Lipka - Davidović 3, Janyst 4, Krygowski 4, Kłoda 2, Krzysztofik 2, Krępa 6, Fijaf 2, Piotr Gasin 3, Kravchenko, Michał Gasin

Piotrkowianin testował w obu meczach 27-letniego Białorusina Andrieja Wachnowicza, ale szkoleniowiec lidera I ligi Rafał Przybylski nie widzi przyszłości dla tego gracza w swoim zespole. Groźnego urazu kolana doznał natomiast Filip Surosz, który musi przejść szczegółowe badania.