Bartosz Jurecki nie zagra z Francją!

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Leszek Stępień /
WP SportoweFakty / Leszek Stępień /

Bartosz Jurecki nie zagra w spotkaniu Polska - Francja. Reprezentantowi Polski odnowiła się kontuzja łydki. Doświadczony zawodnik zostaje jednak z zespołem i będzie wpisany do protokołu meczowego.

Jurecki urazu nabawił się w ostatnich minutach spotkania z Macedonią (24:23). Nasz obrotowy miał dużego pecha, w niedzielę spędził bowiem na parkiecie... siedemdziesiąt trzy sekundy.

36-latek podczas starcia z Francuzami usiądzie na ławce rezerwowych. W polu nie zagra. Według lekarza reprezentacji Polski Rafała Markowskiego jest niewielka szansa na to, by Jurecki pojawiał się na parkiecie w celu wykonywania rzutów karnych.

- Generalnie nie wygląda to źle - przyznaje trener Michael Biegler w rozmowie z WP SportoweFakty. - Mamy znakomity sztab medyczny, który wykonuje świetną pracę. Zawodnik jest zrelaksowany.

Mięsień łydki to prawdziwa zmora Jureckiego. W ciągu ostatnich dwóch miesięcy zrywał go trzykrotnie.  - Za każdym razem gdy wracałem, uraz się odnawiał - mówił przed turniejem.

Polska zmierzy się z Francją we wtorek o godzinie 20:30. Z mistrzami świata zagra Kamil Syprzak, który po meczu z Macedonią narzekał na ból pleców. Podczas niedzielnego spotkania prawy nadgarstek mocno obił Jakub Łucak. Jego występ także nie jest jednak zagrożony.