MKS Selgros z dwunastym zwycięstwem w sezonie. Ruch Chorzów bez szans w starciu z mistrzem Polski

W spotkaniu 15. kolejki PGNiG Superligi Kobiet, mistrz Polski, MKS Selgros Lublin, okazał się zdecydowanie lepszy od KPR Ruchu Chorzów.

Tomasz Rosiński

Lublinianki przystąpiły do środowej rywalizacji w dobrych humorach po sobotnim zwycięstwie z norweskim Vipers Kristiansand w Pucharze Zdobywców Pucharów. Natomiast chorzowianki w swojej ostatniej potyczce poległy 25:26 z ekipą z Gdańska.

MKS rozpoczął konfrontację w Hali Globus z wysokiego "C", wychodząc na prowadzenie 3:0 w 5. minucie starcia. Przyjezdne starały się ambitnie walczyć i po dobrych akcjach w wykonaniu Małgorzaty Krzymińskiej zbliżyły się do rywalek na jedno trafienie (4:3 w 11. minucie).

Po pierwszym kwadransie zdecydowanie zaczęły przyspieszać mistrzynie Polski, a nie do zatrzymania była lewoskrzydłowa Agnieszka Kocela, dzięki której gospodynie wygrywały 11:5 w 24. minucie. Ostatecznie ekipa z Lubelszczyzny zwyciężyła w pierwszej połowie 14:8.

Po zmianie stron przewaga lubelskich szczypiornistek była jeszcze bardziej wyraźna. Spokojnie poczynaniami swojego zespołu kierowała Marta Gęga, którą wspomagały Małgorzata Rola oraz Kocela (20:12 w 40. minucie).

Ruch nie miał argumentów do skutecznej walki, ale jasnym punktem tej ekipy była Karolina Jasinowska. W końcówce ciężar gry na swoje barki wzięły Katarzyna Kozimur oraz Edyta Charzyńska, natomiast Selgros Lublin pokonał klub z Chorzowa 34:23, notując swój 12. triumf w sezonie.

MKS Selgros Lublin - KPR Ruch Chorzów 34:23 (14:8)

MKS Selgros Lublin: Gawlik, Dżukiewa - Migdaliowa 2, Bijan 2, Kocela 8, Rola 8, Gęga 4, Kozimur 4, Drabik 2, Skrzyniarz, Szarawaga, Charzyńska 4.
Karne: 0/0.
Kary: 4 min.

KPR Ruch Chorzów: Montowska, Ciesiółka - Tyszczak, Ważna, Benducka 3, Jasinowska 7, Drażyk 3, Żakowska, Tracz 4, Krzymińska 2, Masłowska, Doktorczyk 1, Rodak 1, Płomińska 2, Stokowiec.
Karne: 2/2.
Kary: 8 min.

Kary: MKS Selgros Lublin - 4 min. (Szarawaga - 2 min., Kozimur - 2 min.); KPR Ruch Chorzów - 8 min. (Drażyk - 2 min., Tracz - 4 min., Masłowska - 2 min.).

Sędziowali: Rafał Puszkarski (Legionowo) i Grzegorz Młyński (Zwoleń).

Która zawodniczka Twoim zdaniem była najlepsza (MVP) podczas meczu MKS Selgros Lublin - KPR Ruch Chorzów?