Bez niespodzianki w Gdyni. Vistal pewnie wygrał derby

Nie było niespodzianki w meczu Vistal Gdynia - UKS PCM Kościerzyna. Zespół gości potrafił dotrzymać kroku rywalkom tylko przez kwadrans. Później jednak gdynianki odskoczyły beniaminkowi.

Michał Gałęzewski

Zdecydowanymi faworytkami meczu drużyn z Gdyni i z Kościerzyny był Vistal, jednak od początku dobrze spisywały się podopieczne Dariusza Męczykowskiego. Po dwóch bramkach z rzędu Martyny Borysławskiej prowadziły 5:2, gdy trafiły Agnieszka Białek i Adrianna Górna, jeszcze w 13. minucie miały dwubramkową przewagę.

Później jednak do głosu doszedł Vistal. Gdynianki rzuciły siedem bramek z rzędu. Szczególnie brylowała Aleksandra Zych, która w ciągu dziesięciu minut rzuciła pięć bramek. To po jej rzucie Vistal prowadził już 14:8. Co prawda UKS PCM zdołał zmniejszyć stratę do trzech trafień, jednak od 34. minuty ponownie dominowały gospodynie.

Ponownie zespół z Gdyni zaliczył pięć bramek z rzędu. W ataku szczególnie skuteczne były prawe rozgrywające Vistalu. Aleksandra Zych i Monika Kobylińska  rzuciły łącznie 16 bramek. Gdy na 10 minut pzed końcem uaktywniła się Aneta Łabuda, drużyna z Trójmiasta wyszła po raz pierwszy na dziesięciobramkowe prowadzenie.

W samej końcówce zrezygnowane zawodniczki UKS-u PCM nie potrafiły już wiele zdziałać. W drużynie Vistalu swoje szanse otrzymały młode zawodniczki. Małgorzata Granicka rzuciła nawet bramkę z karnego. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 34:22.

Vistal Gdynia - UKS PCM Kościerzyna 34:22 (18:13)

Vistal: Kordowiecka, Szwonka - Zych 9, Kobylińska 7, Kozłowska 4, Stanulewicz 3, Łabuda 2, Urbaniak 2, Dorsz 2, Tasić 2, Granicka 1, Kulwińska 1, Janiszewska 1 oraz Olszowa, Galińska.