Problemy Hiszpanów, Szwecja zatrzymała Danię. Jurecki i Lijewski walczą z czasem - podsumowanie XII dnia EHF Euro 2016

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Sporą dawkę emocji dostarczyły kibicom wtorkowe mecze mistrzostw Europy, gdyż po zaciętym meczu Hiszpanie pokonali Węgrów, zaś Szwecja i Dania podzieliły się punktami.

Węgrzy niespodziewanie podjęli rękawicę z Hiszpanią

Do tej pory Węgrzy podczas EHF Euro 2016 zawodzili i wydawało się, że Hiszpanie bez większych problemów zdobędą swoje kolejne dwa punkty do tabeli grupy II. Jednakże Węgry zagrały ambitnie i postawiły swoim rywalom trudne warunki gry.

Ciężar zdobywania bramek w węgierskiej drużynie wziął na swoje barki doświadczony rozgrywający Laszlo Nagy, a Madziarzy do przerwy remisowali z Hiszpanią 15:15.

Po zmianie stron wciąż trwała wyrównana walka, zaś podopieczni Manolo Cadenasa dopiero w ostatnim fragmencie konfrontacji odskoczyli rywalom i w końcowym rozrachunku odnieśli bardzo ważne dla siebie zwycięstwo.

Duńczycy w końcu zatrzymani!

Dobiegła końca passa czterech kolejnych triumfów reprezentacji Danii. Po pewnej wygranej z hiszpańską kadrą, tym razem Duńczycy zremisowali ze Szwecją 28:28. Najwięcej bramek dla duńskiej ekipy - siedem - zdobył Michael Damgaard, zaś dla Szwedów po pięć trafień zaliczyli Mattias Zachrisson, Johan Jakobsson i Andreas Nilsson.

"Z Chorwacją nasza hala zapłonie"

- Wykonaliśmy pierwszy krok. Wierzę, że dzięki kibicom w środę w decydującym meczu z Chorwacją nasza hala zapłonie. Zawodnicy potrzebują wsparcia przez 60 minut. Chcą wykonać ten kolejny krok - powiedział przed środowym meczem z Chorwacją trener Polaków, Michael Biegler.

Michał Jurecki na czele dwóch rankingów

Rozgrywający reprezentacji Polski, Michał Jurecki, objął po meczu z Białorusią (9 goli, 5 asyst) prowadzenie w zestawieniu najlepszych snajperów oraz klasyfikacji kanadyjskiej EHF Euro 2016.

Krzysztof Lijewski i Bartosz Jurecki walczą z czasem

Prawy rozgrywający Krzysztof Lijewski i obrotowy Bartosz Jurecki walczą z czasem, by wrócić do pełni zdrowia i zagrać w meczu Polska - Chorwacja (środa, godzina 20:30).