Nieskuteczna Piotrcovia znów przegrała

Pewną wyjazdową wygraną z MKS Piotrcovia odniosła Energa AZS Koszalin w spotkaniu 17. kolejki PGNiG Superligi. Podopieczne Anity Unijat wygrały w Piotrkowie 33:24 (16:14).

Michał Ostafijczuk

Mecz ułożył się po myśli przyjezdnych, które już w 3. minucie prowadziły 3:0. Justyna Jurkowska pokonana została dwukrotnie przez Katarzynę Kołodziejską i raz przez Hannę Sądej. Szkoleniowiec piotrkowskiej drużyny szybko zdecydował się na zmianę w bramce i między słupkami stanęła Karolina Sarnecka. Kilka odbitych przez nią rzutów pozwoliło Piotrcovii odrobić straty z początku spotkania i po kwadransie było 8:8, kiedy to do wyrównania doprowadziła Aleksandra Kucharska. Wydawało się wtedy, że do głosu dojdzie Piotrcovia. Gospodynie w kolejnych minutach straciły jednak skuteczność, a koszalinianki to wykorzystały. Do przerwy przyjezdne wygrywały 16:14.

Trzy minuty po wznowieniu gry Piotrcovia doszła rywala na jedno trafienie - po rzucie Agaty Wypych było 16:17. Sił gospodyniom starczyło jednak tylko do 40. minuty. Od tego momentu na placu gry istniał jeden zespół - Energa AZS Koszalin. Przyjezdne powiększały z minuty na minutę swoją przewagę, wygrywając ostatecznie 33:24. W końcówce spotkania Anita Unijat wprowadziła na plac gry Marcelinę Budnicką i Klaudię Domaros. Obie młode zawodniczki wpisały się do meczowego protokołu zdobywając bramki.

- Nie da się wygrać spotkania jeśli bramkarki odbijają ledwie kilka piłek. Brakło również skuteczności z naszej strony. W drugiej połowie Koszalin postawił na grę z kontry i to okazało się kluczem do sukcesu. Przed nami bardzo ważne dwa ligowe spotkania, które zagramy na wyjazdach. Po drodze jest jeszcze pucharowy mecz z Pogonią Baltica Szczecin, ale dla nas priorytetem jest liga - powiedział po spotkaniu Michał Pastuszko, trener Piotrcovii.

MKS Piotrcovia - Energa AZS Koszalin 24:33 (14:16)

MKS Piotrcovia: Jurkowska, Opelt, Sarnecka – Sobińska 1, Kucharska 3, Szymańska 4, Kopertowska 6/1, Wypych 7/4, Szafnicka 1, Olek, Piecaba, Ivanović, Jałoszewska 2, Matyja, Osuch, Wawrzynowska.