SMS ZPRP Gdańsk zdobył Płock

SMS ZPRP Gdańsk wygrał pierwszy mecz w I lidze w 2016 roku. Licealiści zwyciężyli w Płocku z Orlenem Wisłą II 34:28. Po siedem bramek zdobyło po dwóch najlepszych zawodników obu drużyn.

Michał Gałęzewski

Po rundzie jesiennej w lepszej sytuacji była Orlen Wisła II Płock, która miała na swoim koncie 11 punktów. SMS ZPRP zdobył natomiast siedem "oczek", w tym dwa za inauguracyjne zwycięstwo z Orlenem Wisłą II. Jak się okazało, licealiści mają patent na płocczan.

Od pierwszych minut starcia dwóch młodych zespołów dobrze spisywał się SMS ZPRP Gdańsk, w którym najskuteczniejsi byli Arkadiusz Moryto, Szymon Sićko i Bartosz Ziółkowski. Płocczanie zdołali jednak przed przerwą zmniejszyć stratę do zaledwie jednego trafienia.

Po zmianie stron Orlen Wisła II, w której dobrze grali Kacper Adamski i Bartosz Starzyński wyszła na prowadzenie 19:18. Od tego czasu na boisku istniał jednak tylko SMS ZPRP, który zdobywał bramki hurtowo, ostatecznie wygrywając 34:28.

Orlen Wisła II Płock - SMS ZPRP Gdańsk 28:34 (15:16)

Orlen Wisła II: Ruciński, Wiśniewski - Adamski 7, Starzyński 7, Zaremba 4, Lemaniak 3, Miedziński 2, Moryń 2, Graczyk 1, Szczutowski 1, Wojdak 1 oraz Brzeziński, Bronowski.
Kary: 8 min.

SMS ZPRP: Kozłowski, Wenta - Moryto 7, Sićko 7, Skuciński 6, Ziółkowski 4, Jarosiewicz 3, Marszałek 3, Mauer 2, Harasymek 1, Orpik 1 oraz Bartosik, Piekarski, Salacz.
Kary: 4 min.

Kary: Orlen Wisła II - 8 min. (Adamski 2 min., Lemaniak 2 min., Wojdak 2 min., Zaremba 2 min.), SMS ZPRP - 4 min. (Skuciński 2 min., Piekarski 2 min.).
Sędziowie: Bryła, Kołodziej.