Remisowe święto handballa w Norymberdze

Niemieccy szczypiorniści, mistrzostwie Europy w piłce ręcznej, po raz pierwszy od EHF Euro 2016 zaprezentowali się rodzimym kibicom. Podopieczni Dagura Sigurdssona zremisowali w pokazowym meczu 36:36 z gwiazdami Bundesligi.

W tym artykule dowiesz się o:

Na parkiecie pojawili się wszyscy niemieccy mistrzowie Europy. Po drugiej stronie stanęła drużyna gwiazd Bundesligi, prowadzona przez duet trenerski Ljubomir Vranjes - Nikołaj Jacobsen.

Spotkanie nie miało wielkiego ciężaru gatunkowego. Dominowała zabawa i efektowne akcje, a sędziowie pozwalali zawodnikom na bardzo dużo. Nie mogło być mowy o agresywnej obronie. Za rzuty z drugiej linii zabierał się nawet bramkarz Andreas Wolff.

Od czasu do czasu szczypiorniści grali na poważnie. Wśród gwiazd bramki rzucali głównie Marko Vujin i Lasse Svan Hansen. Niemcy odpowiadali za sprawą Simona Ernsta i Johannesa Sellina. Zawodnicy nie pozwalali jednak, by mecz rozstrzygnął się zbyt szybko. Niemal przez całą pierwszą połowę wynik oscylował wokół remisu, a na przerwę zespoły udały się przy wyniku 17:16 dla gwiazd DKB Handball Bundesligi.

Zresztą całe spotkanie niewiele wspólnego miało z rywalizacją sportową. Chodziło bardziej o promocję piłki ręcznej i pod tym względem kibice w Norymberdze się nie zawiedli. Drużyny próbowały bardzo nowatorskich rozwiązań w ataku, na które nie pozwoliłyby sobie w poważnym rozgrywkach. Spotkanie zakończyło się ostatecznie remisem 36:36.

Niemcy - Gwiazdy Bundesligi 36:36 (16:17) Najwięcej bramek dla: reprezentacji Niemiec - Johannes Sellin - 7, Simon Ernst, Jannik Kohlbacher - po 6, Erik Schmidt - 5; dla Gwiazd Bundesligi - Marcel Schiller, Lasse Svan - po 5, Marko Vujin - 4, Kim Ekdahl du Rietz, Henrik Toft Hansen - po 3.