PGNiG Superliga Mężczyzn: Chrobry uciekł spod topora! (wyniki)

W dwóch pierwszych sobotnich meczach 17. kolejki PGNiG Superligi Mężczyzn Pogoń Szczecin pewnie pokonała MMTS Kwidzyn, a Chrobry Głogów zremisował z KPR-em RC Legionowo. Głogowianie punkt uratowali w ostatnich sekundach.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Zespół Piotra Zembrzuskiego jeszcze trzy minuty przed końcem starcia z beniaminkiem z Mazowsza przegrywał 23:26. Chrobry od startu rywalizacji zmuszony był gonić wynik. KPR RC rozpoczął mecz bardzo skutecznie i w 9. minucie prowadził już 6:2. Goście niemal do samego końca dyktowali warunki rywalizacji, ale ostatnie słowa należeć miały do zawodników z Głogowa.

W ostatnich 180 sekundach Chrobry zdobył trzy bramki, które ostatecznie dały mu cenny punkt. Trafienie na wagę remisu zaliczył z rzutu karnego Adam Babicz. Podział punktów w Głogowie sprawił, że 4. pozycję w tabeli mimo porażki w Szczecinie utrzymał MMTS Kwidzyn. Zawodnicy Patryka Rombla nie byli w stanie dotrzymać kroku miejscowej Pogoni i polegli 20:27.