Vistal Gdynia nie dał szans outsiderowi z Jeleniej Góry

W spotkaniu 18. kolejki PGNiG Superligi Kobiet, wicemistrz Polski, Vistal Gdynia, nie dał żadnych szans zespołowi KPR-owi Jelenia Góra.

Tomasz Rosiński
WP SportoweFakty / Michał Domnik

KPR i Vistal zmierzyły się w ostatnich dniach w meczu Pucharu Polski, który zakończył się triumfem gdynianek 39:21. Tym razem Vistal także chciał odnieść pewne zwycięstwo nad outsiderem rozgrywek, który do tej pory wygrał tylko 1 z 17 pojedynków.

Od początku konfrontacji dominacja podopiecznych Pawła Tetelewskiego nie podlegała wątpliwości (1:4 w 10. minucie). Gospodynie popełniały sporo błędów w obronie, a raz za razem skutecznie rzuty karne wykonywała rozgrywająca Monika Kobylińska, dzięki której gdyńska drużyna w 24. minucie prowadziła 10:5.

W ostatnim fragmencie pierwszej połowy przyjezdne tylko kontrolowały boiskowe wydarzenia i ostatecznie triumfowały w tej części potyczki 14:8.

Po zmianie stron ciężar gry na swoje barki w szeregach drużyny z Trójmiasta starała się brać Katarzyna Janiszewska (11:18 w 40. minucie). Mimo niekorzystnego rezultatu, Anna Mączka i jej klubowe koleżanki próbowały ambitnie walczyć w każdej akcji, jednak doświadczone szczypiornistki z Gdyni nie dawały się rozkręcić swoim rywalkom (14:22).

Nieźle w barwach miejscowej ekipy radziły sobie Dominika Grobelska oraz Aleksandra Uzar i to za ich sprawą KPR Jelenia Góra w ostatnich minutach starcia zbliżył się do swoich przeciwniczek na sześć trafień. W końcowym rozrachunku Vistal Gdynia zwyciężył 27:21.

KPR Jelenia Góra - Vistal Gdynia 21:27 (8:14)

KPR Jelenia Góra: Demiańczuk, Hoffman - Załoga, Kanicka, Tomczyk 1, Grobelska 6, Mączka 6, Bielecka, Nowicka 1, Oreszczuk, Bilenia 2, Fijałkowska, Kobzar, Uzar 5.