Słowenia: Przyzwoity występ Michała Szyby

Michał Szyba zdobył cztery bramki w sobotnim spotkaniu RK Gorenje Velenje z RD Istrabenz Plini Izola w ramach 16. kolejki słoweńskiej 1. NLB Leasing ligi. Drużyna Polaka pozostała liderem tabeli.

Maciej Wojs
Maciej Wojs
WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski

Polski rozgrywający był obok Stasa Skube, Nejca Cehte oraz Senjamina Buricia czołowym strzelcem zespołu. RK Gorenje bez najmniejszych problemów ograło 11. w tabeli RD Izolę. Losy rywalizacji były rozstrzygnięte już po pierwszej połowie.

Wicemistrzowie Słowenii potyczkę rozpoczęli od prowadzenia 3:0, które szybko powiększyli do stanu 8:4. Osy dominowały na parkiecie, a debiutujący w roli ich trenera Marko Sibila mógł być zadowolony. Do przerwy RK Gorenje prowadziło już 20:9.

W drugiej połowie drużyna z Velenje spokojnie kontrolowała przebieg meczu. W 40. minucie jej przewaga wzrosła do 12 bramek (25:13), a ostatecznie zatrzymała się na 15 trafieniach (40:25).

Zespół Szyby kolejne ligowe spotkanie rozegra 13 lutego. Jego rywalem będzie 10. w stawce Dobova.