Francja: Podsiadło i spółka za burtą Pucharu Francji

USAM Nimes Gard Pawła Podsiadły odpadło z rozgrywek Pucharu Francji. W 1/8 finału drużyna Polaka uległa beniaminkowi LNH (francuskiej Ekstraklasy) Chartes Metropolle 28 HB 26:30 (14:12).

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Newspix

Nimes zawiodło na całej linii. Będący sensacją ligowych zmagań zespół Podsiadły uległ w sobotę outsiderowi rozgrywek, Chartes Metropolle 28 HB, które nie wygrało żadnego z dotychczasowych 14 spotkań w LNH.

Zieloni starcie przegrali na początku drugiej połowy. Do przerwy Nimes wygrywało 14:12, ale tuż po wznowieniu gry Chartes wyszło na prowadzenie 19:17, które w ostatnich minutach powiększyło do pięciu trafień (30:25).

Polski rozgrywający nie był głównym aktorem sobotniego meczu. Podsiadło występ zakończył z jedną bramką w trzech próbach.

Oprócz Chartes do ćwierćfinału Pucharu Francji awansowały m.in. Paris Saint-Germain HB (rozbiło drugoligowe Mulhouse 45:27), Montpellier Agglomeration HB, Saint Raphael Var HB i HBC Nantes. Pays d'Aix UC potrzebowało z kolei dogrywki, by wyeliminować trzecioligowe SM Vernon HB.