Puchar Polski: Chrobry Głogów w ćwierćfinale (wynik)

Chrobry Głogów pokonał KPR RC Legionowo 27:21 (16:12) i jako pierwszy zespół wywalczył awans do 1/4 finału PGNiG Pucharu Polski. Najwięcej bramek dla dolnośląskiej drużyny zdobył Wiktor Kubała.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Głogowianie nie mieli większych problemów z odniesieniem zwycięstwa w niedzielne popołudnie. Zespół Piotra Zembrzuskiego jedynie w pierwszych minutach pozwolił gościom na zbudowanie nieznacznej przewagi (4:1 w 3. minucie).

Od 4. minuty spotkanie prowadzone było już pod dyktando gospodarzy, którzy najpierw wyszli na prowadzenie 10:8 (w 21. min.), a przed przerwą powiększyli zaliczkę do czterech trafień (16:12).

Losy rywalizacji rozstrzygnięte zostały tuż po starcie drugiej połowy, gdy Chrobry w ciągu siedmiu minut odskoczył gościom na dystans ośmiu goli (20:12). Podopieczni Roberta Lisa do końca spotkania walczyli o odwrócenie losów rywalizacji, ale głogowianie nie pozwolili im na zbyt wiele.

Chrobry został pierwszym ćwierćfinalistą PGNiG Pucharu Polski. Komplet uczestników 1/4 finału krajowego pucharu poznamy do 9 marca.

1/8 finału PGNiG Pucharu Polski:

Chrobry Głogów - KPR RC Legionowo 27:21 (16:12)
Najwięcej bramek: dla Chrobrego - Wiktor Kubała 6, Grzegorz Sobut 5, Adam Babicz, Rafał Biegaj - po 4; dla Legionowa - Witalij Titow 4, Tomasz Mochocki, Artur Bożek - po 3.