Metraco Zagłębie Lubin - MKS Selgros Lublin: Niesamowite emocje i triumf lubinianek w klasyku!

W spotkaniu 18. kolejki PGNiG Superligi Kobiet, mistrz Polski, MKS, Selgros Lublin, okazał się minimalnie słabszy od Metraco Zagłębia Lubin.

Tomasz Rosiński
WP SportoweFakty / Anna Dembińska

W poprzedniej serii gier o mistrzostwo kraju, Zagłębie poległo z ekipą z Gdańska, zaś MKS okazał się słabszy od Pogoni Baltica Szczecin i tym razem obydwie ekipy chciały wywalczyć komplet punktów.

Lublinianki rozpoczęły niedzielny klasyk z wysokiego "C" i w 5. minucie objęły prowadzenie 4:1. Przerwa na żądanie miejscowej ekipy odniosła skutek, gdyż po zagraniu Joanny Obrusiewicz w 13. minucie potyczki na tablicy świetlnej pojawił się remis 4:4.

Bardzo dobrze w szeregach drużyny z Lubina poczynała sobie Żana Marić, która raz za razem trafiała do bramki rywalek. Jednak Iwona Niedźwiedź i spółka potrafiły udanie odpowiadać na zagrania lubanianek, dzięki czemu na boisku trwała wyrównana walka (11:11 w 25. minucie). Ostatecznie podopieczne Bożeny Karkut zwyciężyły pierwszą połowę 14:13.

Po zmianie stron trwała wymiana ciosów, zaś żadnemu z zespołów nie udawało się wypracować bezpiecznej przewagi (18:18 w 40. minucie spotkania). Skutecznie w bramce Zabłębia Lubin broniła Monika Wąż, natomiast wszystko miało się rozstrzygnąć w końcowym fragmencie konfrontacji (21:21).

W ostatnich dziesięciu minutach trwała ambitna walka o triumf w tym meczu. Wydawało się, że może paść remis, lecz Sanja Premović przesądziła w ważnym momencie o triumfie 25:24 Metraco Zagłębia Lubin!

Metraco Zagłębie Lubin - MKS Selgros Lublin 25:24 (14:13)

Metraco Zagłębie Lubin: Wąż, Chojnacka, Powaga - Załęczna 6, Obrusiewicz 4, Konofał 1, Paluch, Premović 4, Wiertelak, Walczak, Marić 8, Jochymek, Milojević 2.