Bauhaus Liga ASOBAL: Barcelona standardowo gromi, jedna bramka Syprzaka

Szczypiorniści FC Barcelona Lassa byli blisko odniesienia rekordowego zwycięstwa w sezonie 2015/16. W środowym meczu 17. kolejki Bauhaus Ligi ASOBAL mistrzowie Hiszpanii pokonali BM Aragón 40:19. Jedną bramkę zdobył Kamil Syprzak.

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Norbert Barczyk/Pressfocus/Newspixpl / Norbert Barczyk/Pressfocus/Newspix.pl

To spotkanie nie mogło potoczyć się inaczej. Barcelona, lider rozgrywek, drużyna, która nie przegrała w kraju choćby jednego spotkania od maja 2013, mierzyła się z ostatnią w tabeli ekipą BM Aragón. Wynik mógł być tylko jeden.

Mistrzowie Hiszpanii losy rywalizacji rozstrzygnęli w ekspresowym tempie. Już po 10 minutach gry Barcelona prowadziła już 8:2, a pięć minut później jej przewaga wzrosła do siedmiu goli (10:3). Do przerwy zawodnicy Xaviera Pascuala wygrywali aż 20:9.

Po zmianie stron trener FCB dał szansę gry zmiennikom. Z dobrej strony pokazał się Aitor Arino, a na parkiecie pojawi się też rekonwalescenci Filip Jicha i Carlos Ruesga oraz młodzi Daniel Dujszebajew i Aleix Gomez. Gwiazdą wieczoru został ten ostatni.

18-letni prawoskrzydłowy w ciągu niespełna 20 minut występu zdobył 9 bramek, zostając tym samym najlepszym strzelcem spotkania. Gomez oddał 10 rzutów i rywalizację zakończył z 90-procentową skutecznością.

Barcelona wygrała 40:19 (Kamil Syprzak zdobył jedną bramkę w trzech próbach) i powiększyła przewagę nad drugim Naturhouse La Rioja do dziewięciu punktów. Ekipa z Logrono rozegrała jednak o jeden mecz mniej.