I liga mężczyzn gr. B: Olimpia gromi, MOSiR wciąż bez punktu (wyniki)

W środę dokończona została 14. kolejka I ligi mężczyzn gr. B. Dzięki wygranej nad SPR-em Tarnów, punktami z liderem z Piotrkowa Trybunalskiego zrównała się Olimpia MEDEX Piekary Śląskie. Po raz 14. w sezonie przegrali zaś zawodnicy MOSiR-u Bochnia.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Piekarska drużyna w znakomitym stylu rozprawiła się z ekipą z Tarnowa, którą pokonała różnicą aż 15 trafień. Podopieczni Sławomira Szenkela dominowali od początku spotkania i już po pierwszej połowie mieli siedem trafień zaliczki (16:9). Po zmianie stron dobili przeciwnika i ostatecznie wygrali 38:23.

Dla Olimpii było to 11 zwycięstwo w sezonie, dzięki czemu zespół z Górnego Śląska zrównał się liczbą punktów z liderem rozgrywek, Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski. Oba zespoły zgromadziły po 23 oczka.

Coraz mniej szans na utrzymanie ma z kolei MOSiR Bochnia, który w środę uległ na własnym terenie UKS Olimpowi Grodków. Ekipa z Solnego Grodu dyktowała warunki gry przez ponad 45 minut, lecz w końcówce goście przechylili szalę zwycięstwa na swą korzyść i wygrali 22:20. Triumf pozwolił Olimpowi awansować na 7. miejsce w tabeli.

W nadchodzący weekend rozegrana zostanie 15. seria spotkań na pierwszoligowych parkietach.