Zagłębie Lubin - Orlen Wisła Płock: Wicemistrzowie Polski wciąż koszmarem Miedziowych

W spotkaniu 18. kolejki PGNiG Superligi Mężczyzn, wicemistrz Polski, Orlen Wisła Płock, na wyjeździe nie dał żadnych szans szans Zagłębiu Lubin.

Tomasz Rosiński

Ekipa z Płocka po raz ostatni przegrała z lubinianami w 2009 roku i od tamtego czasu wygrała 12 kolejnych meczów, stając się koszmarem Miedziowych. Obydwa zespoły przystępowały do środowej rywalizacji w dobrych humorach, gdyż Wisła w poprzedniej serii ograła Stal Mielec, zaś Zagłębie okazało się lepsze od Śląska Wrocław.

Początek konfrontacji był wyrównany, a szczypiorniści z Lubina potrafili dotrzymywać kroku swoim wyżej notowanym przeciwnikom (4:5 w 10. minucie). Jednak od pewnego momentu zaczęli przyspieszać Nafciarze, wśród których dobrze poczynali sobie Tiago Rocha oraz Michał Daszek i to oni wyprowadzili swoją drużynę na prowadzenie 9:5 po pierwszym kwadransie starcia.

Michał Stankiewicz i spółka starali się ambitnie walczyć w każdej akcji, ale przyjezdni spokojnie kontrolowali boiskowe wydarzenia. Umiejętnie rozgrywał Dmitrij Żytnikow, a I połowa zakończyła się triumfem płocczan 17:11.
Marcin Wichary był w środę jednym z najlepszych zawodników meczu Zagłębie Lubin - Orlen Wisła Płock Marcin Wichary był w środę jednym z najlepszych zawodników meczu Zagłębie Lubin - Orlen Wisła Płock
Po zmianie stron wciąż zdecydowanie przeważali przyjezdni, którzy raz za razem wyprowadzali skuteczne kontrataki. Praktycznie nie do zatrzymania dla miejscowych zawodników był Daszek, natomiast udanie w płockiej bramce prezentował się Marcin Wichary (13:22 w 40. minucie).

Przez ostatnie dwadzieścia minut spotkania Miedziowi walczyli już tylko o jak najniższy wymiar kary. Ostatecznie potyczka zakończyła się zwycięstwem 28:20 podopiecznych Manolo Cadenasa, którzy odnieśli szesnastą wygraną w sezonie.

Zagłębie Lubin - Orlen Wisła Płock 20:28 (11:17)

Zagłębie Lubin: Małecki, Szamryło, Skrzyniarz - Gumiński 1, Kużdeba, Marciniak, Macharaszwili 3, Szymyślik 2, Wolski 1, Krieger 2, Gudz, Czuwara 2, Bartczak 1, Pietruszko 1, Dżono 4, Stankiewicz 3.