Wybrzeże zrewanżowało się z nawiązką. Gdańszczanie rozgromili Sokół Browar

Szczypiorniści Wybrzeża Gdańsk potwierdzili wysoką formę z meczów sparingowych i ze spotkania w Kaliszu. Tym razem przed własną publicznością pewnie pokonali Sokół Browar Kościerzynę 32:23.

Gdańszczanie, którzy w 2. kolejce przegrali w Kościerzynie tym razem od początku pokazali swoją dominację. Grali bardzo dobrze w obronie często blokując rzuty rywali, a dodatkowo skuteczny w bramce był Artur Chmieliński. W końcu po trafieniu Piotra Papaja w 13. minucie było już 10:3!

Później jednak osłabiony brakiem kilku podstawowych zawodników Sokół Browar zaczął wracać do gry. Duża w tym zasługa Adama Lisiewicza, który tylko w pierwszej połowie rzucił pięć bramek. Gdy celnym trafieniem popisał się Maciej Reichel, na dziewięć minut przed przerwą zrobiło się 12:7.

W końcówce gdańszczanie mimo gry w osłabieniu zdołali ponownie zbudować przewagę, a dużo zamieszania przy dwuminutowych karach wprowadziło Piotr Papaj, który zastępował bramkarza. Ostatecznie po bramce Patryka Abrama gdańszczanie wygrali I połowę 17:9.

Od początku drugiej połowy bardzo dobrze grali szczypiorniści z Kościerzyny, którzy błyskawicznie zmniejszyli stratę do pięciu trafień. Wybrzeże ciągle łapało kary, lecz jedno z osłabień gdańszczan przyniosło nieoczekiwany rezultat. Gospodarze grając bez jednego zawodnika rzucili dwie bramki nie tracąc żadnej, a gdy chwilę później drugi raz z rzędu trafił Abram, było już 24:15 dla drużyny ze stolicy województwa pomorskiego.

Do ostatnich minut wysokie prowadzenie podopiecznych Damian Wleklak i Marcin Lijewski nie podlegało dyskusji. W 48. minucie po rzucie Wojciecha Prymlewicza wyniosło ono już jedenaście bramek. Ostatecznie gospodarze zwyciężyli 32:23 i pokazali, że mimo węższej kadry ich gra wygląda lepiej, niż jesienią.

Wybrzeże Gdańsk - Sokół Browar Kościerzyna 32:23 (17:9)

Wybrzeże: Chmieliński, Plaszczak - Abram 6, Bednarek 5, Rogulski 4, Prymlewicz 3, Skrzypczak 3, Papaj 3, Sulej 3, Kondratiuk 3, Ćwikliński 1 oraz Kornecki, Dworaczek, Niedziółka. Karne: 1/3. Kary: 14 min.

Sokół Browar: Kasperek - Lisiewicz 7, Reichel 5, Skwierawski 4, Kmieć 3, Żynda 2, Janusiewicz 1, Czaja 1 oraz A.Bronk, Zimmermann, T.Bronk, Miszczak. Karne: 2/4. Kary: 10 min.

Kary: Wybrzeże - 14 min. (Skrzypczak 6 min. - cz.k., Prymlewicz 2 min., Kornecki 2 min., Bednarek 2 min., Rogulski 2 min.), Sokół Browar - 10 min. (Miszczak 2 min. - cz.k., Janusiewicz 4 min., Czaja 2 min., Kmieć 2 min.). Sędziowie: Chmielecki, Sulej (Kwidzyn).

Michał Gałęzewski, z Gdańska [b]Zobacz wideo: Stelmet myśli o Unicsie."Ludzie tacy jak my"

{"id":"","title":""}