Zagraniczne media po meczu Wisły z Celje: Niespodzianka, zaprzepaszczona szansa, lekcja dla wicemistrzów Polski

Wicemistrz Polski, Orlen Wisła Płock, okazał się bezradny w starciu Ligi Mistrzów ze słoweńskim zespołem Celje Pivovarna Lasko (26:31). Co po tym spotkaniu piszą zagraniczne media?

Tomasz Rosiński
"DELO"

"DELO": Celje z gładkim zwycięstwem w Polsce

Kontynuacja Ligi Mistrzów po przerwie okazała się dla zespołu Celje Pivovarna Lasko bardzo udana, gdyż pokonał on Orlen Wisłę Płock 31:26 (17:12), a więc zdobył ważne punkty w kontekście walki o awans do kolejnej rundy.

Już początek spotkania był dobrym prognostykiem, ponieważ Celje w 4. minucie prowadziło 2:0. Mistrzowie Słowenii zaprezentowali elastyczną obronę, która sprawiła sporo problemów gospodarzom. Pierwszą połowę słoweńska drużyna zakończyła z wymarzoną przewagą pięciu bramek (17:12).

W 2. odsłonie Celje Pivovarna całkowicie zdominowała rywala. Dobrze grał bramkarz Gajić i drugie zwycięstwo stało się faktem - obwieścił słoweński dziennik "DELO".

Źródło: TVP S.A.
Czy uważasz, że Orlen Wisła Płock awansuje do kolejnej fazy Ligi Mistrzów?