KSZO - Viret: Nerwowy mecz niewykorzystanych sytuacji dla gospodarzy

Szczypiorniści KSZO Ostrowiec Św. wygrali z Viretem CMC Zawiercie. Mimo błędów z obu stron lepsi o dwa trafienia okazali się gospodarze i zainkasowali komplet punktów.

Anna Soboń
Anna Soboń

Wynik spotkania w Ostrowcu Świętokrzyskim otworzył Damian Biernacki (0:1). W siódmej minucie drugą bramkę dołożył Tomasz Fugiel, a w odpowiedzi ze skrzydła nie trafił Dmitrij Afanasjew. Pierwsze trafienie dla KSZO zaliczył Mateusz Mazur, ale po kwadransie gry lepsi o dwie bramki nadal byli gości (3:5). Ambitna pogoń ekipy z hutniczego miasta doprowadziła do wyrównania po 7 po bramce Adriana Wojkowskiego. W 26 minucie po golu Tomasza Fugla ekipa Zawiercia odskoczyła na dwa trafienia, ale szybko dystans zmniejszył Maciej Jeżyna (9:10). Działo się w końcówce pierwszej połowy. Najpierw o czas poprosił trener Aleksander Malinowski. Żółtą kartką za niesportowe zachowanie ukarany został trener gości, zaś rzut karny wykorzystał Paweł Kwiatkowski, ustalając wynik pierwszej części meczu na 10:12.

Powtórkę z końca pierwszej części meczu zafundował kibicom Kwiatkowski, zdobywając bramkę z rzutu karnego i zmniejszając przewagę rywali do jednego trafienia. Na dwadzieścia minut przed końcem meczu na 15:15 wyrównał Adrian Wojkowski, a kolejne już trafienie w spotkaniu zdobył Kwiatkowski (16:15). Żadna z drużyn nie chciała oddać pola gry rywalowi, wiec mecz toczył się akcja za akcje i bramka za bramkę. Dziesięć minut później po golu Afanasjewa ekipa KSZO prowadziła 19:18, a na pięć minut przed końcem spotkania znowu z karnego trafił Kwiatkowski (21:19). W końcówce nie zabrakło emocji. Oba zespoły myliły się w ofensywie, ale po golu Mazura lepsi okazali się gospodarze i wygrali 23:21 inkasując komplet punktów.

KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. - Viret CMC Zawiercie 23:21 (10:12)

KSZO: Szewczyk, Piątkowski - Kwiatkowski 6, Mazur 5, Afanasjev 3, Jeżyna 2, Fugiel 2, Wojkowski 2, Sękowski 2, Kożeniewski 1, Bajwoluk, Kalita.