Zagłębie wskoczyło na podium

W meczu 19. kolejki PGNiG Superligi kobiet elbląski Start nie sprostał rozpędzonym lubiniankom i stracił miejsce na podium, na które wskoczyło właśnie Zagłębie.

Anna Dembińska
WP SportoweFakty / Anna Dembińska

Mecz pomiędzy Startem a Zagłębiem miał bardzo istotne znaczenie dla obu ekip. EKS z dorobkiem dwudziestu siedmiu oczek plasował się na miejscu trzecim, Miedziowe z kolei z oczkiem mniej, znajdowały się tuż za podium.

Mecz rewelacyjnie rozpoczęły podopieczne Bożeny Karkut. Najpierw do siatki trafiła Jovana Milojević, a zaraz po niej Sanja Premovic. Przy wyniki 0:2 Start miał okazję na zdobycie pierwszego gola, jednak rzutu karnego nie wykorzystała Joanna Waga. Chwilę później dwa trafienia dołożyła Joanna Obrusiewicz i Miedziowe prowadziły 4:0. Start swoją pierwszą bramkę zdobył dopiero w 5. minucie spotkania, jednak od tego czasu gra się wyrównała i do stanu 4:7 toczyła bramka za bramkę. Od 16. do 23. minuty na parkiecie znów dominowały przyjezdne, które rzuciły pięć bramek z rzędu i odskoczyły już na osiem goli. Elblążanki miały ogromne problemy ze skutecznością, czego nie można powiedzieć o ich rywalkach. Dodatkowo między słupkami świetnie spisywała się Monika Wąż, która wielokrotnie wybijała piłki EKS-u. Na przerwę drużyny schodziły przy wyniku 9:16.

Co prawda po przerwie bramkę rzuciła kapitan Startu, jednak Zagłębie odpowiedziało na to trafienie aż pięcioma golami i tablica wyników wskazywała 10:21. Tak wysoka przewaga lubinianek pozwoliła im na spokojną grę. Dalsza część meczu była wyrównana, przyjezdne prowadziły dziesięcioma bramkami. Dopiero w końcówce gospodynie zdołały odrobić cześć strat, głównie za sprawą młodych szczypiornistek Darii Gerej i Patrycji Świerżewskiej. Wynik meczu na 24:31 ustanowiła Sylwia Lisewska.

Start Elbląg - Metraco Zagłębie Lubin 24:32 (9:16)

Start: Szywerska, Sielicka – Balsam 1, Dankowska 2, Hawryszko, Waga 2, Muchocka 1, Jędrzejczyk 3, Matuszczyk, Kwiecińska 2, Szopińska 2, Gerej 3, Romanowicz, Lisewska 3/2, Świerżewska 3, Andrzejewska 2.
Kary: 6 minut (Waga, Świerżewska x2)