Bundesliga: Rhein-Neckar Lowen znów zwycięskie. Maciej Majdziński w debiucie bez bramki

Zawodnicy Rhein-Neckar Lowen w 21. kolejce Bundesligi gładko ograli Frisch Auf! Goppingen 26:19 i umocnili się na czele tabeli. Debiut w barwach Bergischer HC zaliczył z kolei Maciej Majdziński.

Marcin Górczyński

Lider DKB Handball Bundesliga, Rhein-Neckar Lowen, udał się do Goppingen, by w 21. kolejce powalczyć z miejscowym Frisch Auf!. Podopieczni Magnusa Anderssona do potentatów ligi nie należą, ale ich siódme miejsce w tabeli to nie przypadek.

Ekipa z Mannheim nie zlekceważyła rywali i już w 15. minucie rozpoczęła odjazd bramkowy. Mikael Appelgren raz za razem powstrzymywał próby szczypiornistów z Goppingen, a wysiłek Szweda wykorzystywali jego koledzy z pola, na czele z Andym Schmidem. Szwajcar niemal tradycyjnie należał do najlepszych strzelców Rhein-Neckar, w pierwszej części sześć razy umieszczając piłkę w siatce.

Sytuację Frisch Auf! Goppingen pogorszyła jeszcze czerwona kartka dla Zarko Sesuma. Serb złapał trzy wykluczenia i w 46. minucie mógł już udać się pod prysznic. Gospodarze stracili siłę ognia i nie zagrozili liderowi tabeli. Swoje zrobił jeszcze Borko Ristowski, który pod koniec meczu zastąpił w bramce Appelgrena.

Bez punktów ze Stuttgartu wyjechała za to ekipa Macieja Majdzińskiego. Były gracz HSV Hamburg po degradacji hamburczyków trafił do Bergischer HC. Polak zadebiutował w nowym zespole w spotkaniu z TVB 1898 Stuttgart, lecz swojego premierowego pojedynku nie zaliczy do udanych. Bergischer przegrał na wyjeździe 23:25, a Majdziński zakończył mecz bez dorobku bramkowego.

Bardzo ciekawie było za to w Berlinie. Melsungen po bramce Marino Maricia na trzy minuty przed końcem objęło prowadzenie 24:23 i do końca meczu zastosowało taktykę "obrony Częstochowy". Fuchse nie przebiło się przez defensywę rywali i Johannes Sellin wraz z kolegami mógł cieszyć się z cennego zwycięstwa nad sąsiadem z ligowej tabeli.