Liga Mistrzyń: Podopieczne Kima Rasmussena gorsze od Vardaru Skopje

W pojedynku kończącym 4. kolejkę rundy głównej Ligi Mistrzyń 2015/2016, prowadzony przez trenera Kima Rasmussena rumuński CSM Bukareszt musiał uznać wyższość HC Vardaru Skopje i przegrał 25:30.

Tomasz Rosiński

Zespół ze Skopje od razy chciał narzucić swój styl gry i szybko - w ósmej minucie - objął prowadzenie 5:1. Na starcie meczu nieźle poczynała sobie Jovanka Radicević, a nie do zatrzymania były Andrea Lekić i Andrea Penezić, dzięki którym Vardar wygrywał po pierwszej połowie 17:11.

Po zmianie stron mistrzynie Macedonii już tylko spokojnie kontrolowały boiskowe wydarzenia, zaś ich zwycięstwo ani przez moment nie było zagrożone. W końcowym rozrachunku przyjezdne triumfowały 30:25 i umocniły się na 3. pozycji w grupie II.

Liderkami macedońskiej drużyny w ofensywie były Lekić i Penezić, które zdobyły w sumie 16 bramek.

CSM Bukareszt - HC Vardar Skopje 25:30 (11:17)
Najwięcej bramek: dla CSM-u Bukareszt - Carmen Martin 6, Linnea Torstenson 5; dla HC Vardar Skopje - Andrea Lekić 9, Andrea Penezić 7.