I liga mężczyzn gr. B: Olimpia lepsza od beniaminka, w Grodkowie na remis (wyniki)

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Olimpia MEDEX Piekary Śl. pokonała LKPR Moto Jelcz Oława, a UKS Olimp Grodków zremisował z KSZO Odlewnią Ostrowiec Św. w środowych meczach 16. kolejki I ligi mężczyzn gr. B. Piekarski zespół dzięki wygranej awansował na 2. miejsce w tabeli.

Podopieczni Sławomira Szenkla losy rywalizacji z wymagającą drużyną z Oławy rozstrzygnęli w drugiej połowie. Po zmianie stron Olimpijczycy rozegrali koncertową partię w obronie i w ciągu 30 minut dali sobie rzucić tylko sześć bramek, rywalom aplikując w tym czasie 15 trafień (29:20).

Po środowym zwycięstwie drużyna z Górnego Śląska awansowała na 2. pozycję w tabeli i do lidera z Piotrkowa Trybunalskiego traci dwa punkty. LKPR Moto-Jelcz osunął się na 4. miejsce ze stratą dwóch punktów do Olimpii MEDEX.

Remisem zakończyło się z kolei starcie UKS Olimpu Grodków z KSZO Odlewnią Ostrowiec Świętokrzyski (27:27). Dla obu zespołów była to cenna zdobycz - drużyna z Opolszczyzny powiększyła przewagę nad strefą barażową do dwóch punktów, a KSZO odskoczyło na dystans jednego oczka.

Środowe mecze 16. kolejki I ligi mężczyzn gr. B:

Olimpia MEDEX Piekary Śląskie - LKPR Moto-Jelcz Oława 29:20 (14:14) UKS Olimp Grodków - KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. 27:27 (15:13)

Pozostałe mecze 16. kolejki:

MOSiR Bochnia - Nielba Wągrowiec 24:30 (10:14) SRS Czuwaj Przemyśl - Siódemka Miedź Legnica 32:38 (17:19) KSSPR Końskie - SPR Tarnów 32:26 (17:10) MTS Chrzanów - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 26:30 (15:18)

Źródło artykułu: WP SportoweFakty