Olimpia-Beskid - Metraco Zagłębie: Kolejny faworyt na łopatkach. Niesamowite Góralki!

Olimpia-Beskid Nowy Sącz po wspaniałej końcówce pokonała 27:23 Metraco Zagłębie Lubin, znów sprawiając sensację. W środę w Nowym Sączu przegrał MKS Selgros Lublin, teraz przyszła kolej na inną wyżej notowaną drużynę.

Krzysztof Niedzielan

Sądeczanki szybko objęły prowadzenie 2:0 i utrzymywały je, bo niesamowicie broniła rzuty rywalek Karolina Szczurek, nawet w sytuacji sam na sam. Zagłębie odpowiedziało dopiero w szóstej minucie za sprawą Joanna Obrusiewicz (3:1). Po dziesięciu minutach gry zrobiło się 4:3 za sprawą celnego rzutu Agnieszki Jochymek.

Następnie Olimpia-Beskid znów odskoczyła, utrzymując przewagę 2-3 bramek. Dopiero dzięki Sanji Premovic Zagłębie zbliżyło się na 1 punkt w 17. minucie (wynik 9:8). Remis, lub skromne prowadzenie zespołu z Nowego Sącza. Dopiero w ostatniej minucie pierwszej części drużyna gości przełamała się i schodziła do szatni prowadząc 13:12.

Podopieczne Lucyna Zygmunt dobrze weszły w II część i po niespełna 4 minutach gry było już 16:14, ale 120 sekund później rzut Joanny Obrusiewicz pozwolił lubiniankom wyrównać. Remis utrzymywał się też po 40. minucie spotkania. Oba zespoły popełniały sporo błędów, łatwo traciły piłki, lub rzuty mijały konstrukcję bramki. Kiedy na 11 minut przed końcową syreną Zana Marić trafiła na 22:21, trenerka Olimpii-Beskidu poprosiła o czas.

Pauza dobrze podziałała na gospodynie. Po dwóch rzutach Dagmary Nocuń zrobiło się 23:22 i Bożena Karkut zaprosiła swoje podopieczne na krótką przerwę. Zaraz po tym Agnieszka Jochymek powędrowała na ławkę kar, a Iryna Stelmakh podwyższyła prowadzenie.

Nieco ponad 3 minuty przed końcem spotkania było już 26:22. Olimpijki trafiały, jak na zawołanie. Metraco Zagłębie wręcz przeciwnie. Do tego nie do zatrzymania była bramkarka Karolina Szczurek. Kolejny faworyt poległ w Nowym Sączu.

Olimpia-Beskid Nowy Sącz - Metraco Zagłębie Lubin 27:23 (12:13)

Olimpia-Beskid: Szczurek, Sach - Stelmakh 8, Smbatian 1, Płachta 4, Nocuń 5, Stokłosa 5, Leśniak 3 (2/2), Figiel 1, Lesik, Olejarczyk, Janik, Golec.
Kary: 4 min.