Bauhaus Liga ASOBAL: FC Barcelona Lassa nadal nienaruszalna, trzy gole Kamila Syprzaka

FC Barcelona Lassa wciąż nie straciła choćby punktu w obecnym sezonie ligi hiszpańskiej. W 19. kolejce drużyna polskiego obrotowego pokonała Badę Huesca 42:32.

Wiktor Gumiński
Norbert Barczyk/Pressfocus/Newspixpl / Norbert Barczyk/Pressfocus/Newspix.pl

Podopieczni Xaviera Pascuala od początku spotkania narzucili plasującym się w środku tabeli (7. miejsce na 16 drużyn) rywalom swoje warunki gry, nie pozwalając im choćby przez chwilę żyć nadzieją na odniesienie sukcesu. Z każdą kolejną minutą konsekwentnie powiększali swoją przewagę, by ostatecznie zwyciężyć różnicą aż dziesięciu trafień.

Kamil Syprzak oddał łącznie pięć rzutów, z czego trzy znalazły drogę do siatki. Dwa gole zdobył z szóstego metra, natomiast raz zaskoczył bramkarza rywali z drugiej linii. Spędził również 2 minuty na ławce kar. Najwięcej bramek dla Dumy Katalonii rzucili tym razem skrzydłowy Victor Tomas (8) i obrotowy Jesper Noddesbo (7).

FC Barcelona Lassa zdecydowanie przewodzi w tabeli Bauhaus Ligi ASOBAL, mając na swoim koncie komplet 38 punktów. Nad zajmującym 2. pozycję zespołem Naturhouse La Rioja ma aktualnie aż 7 "oczek" przewagi.

FC Barcelona Lassa - Bada Huesca 42:32 (20:12)
Najwięcej bramek: dla Barcelony - Victor Tomas 8, Jesper Noddesbo 7, [...] Kamil Syprzak 3; dla Bady - Alejandro Marcelo Fuentes 7, Alvaro Ignacio Cabanas Garcia-Pertusa 5

Źródło: TVP S.A.