Real Astromal - Warmia Traveland: Olsztynianie wyrwali dwa punkty

W meczu dwóch zespołów z czołówki grupy A I ligi mężczyzn, Real Astromal Leszno przegrał z Warmią Traveland Olsztyn 30:32. Gospodarze jeszcze dziesięć minut przed końcem prowadzili różnicą trzech trafień.

Michał Gałęzewski

Dla obu drużyn był to bardzo ważny mecz. Real Astromal po pokonaniu Wybrzeża w pierwszej rundzie chciał odprawić z kwitkiem kolejnego faworyta, natomiast Warmia Traveland liczyła na wygraną, by umocnić się na pozycji lidera. Goście na samym początku zawiesili poprzeczkę wysoko. Gdy dwa razy z rzędu trafił Daniel Żółtak, prowadzili 5:3.

Później jednak konsekwentnie grający leszczynianie najpierw doprowadzili do wyrównania, a dzięki skutecznej grze Marcina Giernasa, Piotra Łuczaka i Huberta Szkudelskiego wyszli nawet na prowadzenie! Do przerwy podopieczni Ryszarda Kmiecika mieli już trzybramkową przewagę.

W drugiej połowie sensacja wisiała w powietrzu coraz bardziej. Gdy w 37. minucie trafił Damian Krystkowiak, Real Astromal prowadził już 22:17. Cztery kolejne bramki rzucili co prawda Karol Królik i Marcin Malewski, jednak ponownie zaatakowali leszczynianie i na dziesięć minut przed końcem prowadzili 28:25.

W kluczowym momencie Warmia Traveland rzuciła pięć bramek z rzędu i gdy piąty raz w tym meczu trafił Daniel Żółtak, olsztynianie wyszli na prowadzenie 30:28. Krzysztof Meissner nie wykorzystał ważnego karnego, a wygraną gości przypieczętował Malewski. Dzięki zwycięstwu, podopieczni Giennadija Kamielina powiększyli przewagę nad Wybrzeżem do trzech punktów.

Real Astromal Leszno - Warmia Traveland Olsztyn 30:32 (17:14)

Real Astromal: Musiał - Giernas 7, Łuczak 6, Szkudelwski 5, Krystkowiak 4, Wesołek 3, Wierucki 2, Nowak1, Tórz 1, Meissner 1.