Energa AZS - Olimpia-Beskid: Play-off nie dla Olimpii-Beskid. Akademiczki kończą sezon zwycięstwem

Skończyła się piękna seria szczypiornistek Olimpii-Beskid Nowy Sącz. W ostatniej kolejce musiały wygrać w Koszalinie z tamtejszą Energą. Nic takiego się nie zdarzyło. Przegrana 26:23 oznacza dla nich walkę w play-out.

Krzysztof Kempski

Nowosądeczanki przyjeżdżały do dalekiego Koszalina z myślą, że mają ogromną szansę na awans do fazy play-off. To było celem numer jeden Olimpii-Beskid przed sezonem. Ostatnia kolejka mogła więc sporo w ligowej tabeli przewrócić. Pewne swojego Akademiczki nie musiały jednak stawiać wszystko na jedną kartę.

Olimpijki niesione tamtą myślą bardzo dobrze rozpoczęły ostatnie w sezonie zasadniczym starcie. Znakomicie wręcz w tej części spotkania spisywała się Agnieszka Leśniak. Po 7. minutach, głównie za jej sprawą, przyjezdne prowadziły 5:3. Koszalinianki rozkręcały się powoli, niczym ciężka lokomotywa. W 22. minucie widowiska pierwsze prowadzenie miejscowym dała Romana Roszak (8:7). Od tamtej pory wydawało się, że będzie już tylko lepiej, ale kolejny przestój sprawił, że to rywalki zeszły w radosnych humorach.

Po zmianie stron żadna z drużyn nie zamierzała odpuszczać. Energa postawiła sobie za cel godne pożegnanie swoich kibiców. Olimpia-Beskid wciąż nie traciła nadziei na końcowy sukces. Kluczowe okazały się być wydarzenia po 40. minucie meczu. Wówczas ostatnie prowadzenie ekipie z Małopolski dała Iryna Stelmakh. Od tamtej pory coś się w dobrze grającym zespole gości zacięło. Trwało to aż 11 minut! W tym czasie koszalinianki zbudowały bezpieczną zaliczkę 23:18. Stosunkowo często wykorzystywana była Hanna Sądej, która mecz skończyła z dorobkiem 6 trafień.

Energa nie zamierzała już wypuszczać wygranej z rąk. Przyjezdne zaś straciły rezon i przede wszystkim nadzieję na odzyskanie kontroli nad spotkaniem. Ostatecznie dwa punkty zostały w Koszalinie.

Energa AZS Koszalin - Olimpia-Beskid Nowy Sącz 26:23 (10:12)

Energa AZS: Kowalczyk, Wiercioch - Michałów 1, Roszak 4, Stasiak 4, Trawczyńska 4, Domaros, Chmiel, Kaczanowska, Błaszczyk, Niesciaruk 4, Sądej 6, Kołodziejska 3, Nowicka.