Sokół Browar - MKS Poznań: Gospodarze mogą odetchnąć

Sokół Browar Kościerzyna wygrał ważny mecz z MKS-em Poznań i umocnił się na ósmej pozycji w tabeli. Poznański zespół wciąż znajduje się na miejscu gwarantującym występ w barażu o utrzymanie.

Michał Gałęzewski

Od początku spotkania w zespole z Poznania skuteczny był Miłosz Bekisz, jednak to było zbyt mało na dobrze usposobiony zespół z Kościerzyny. Sokół Browar, który zwyciężając z drużyną ze stolicy Wielkopolski mógł odskoczyć od dołu tabeli.

Od 15. do 22. minuty spotkania gospodarze rzucili aż sześć bramek tracąc zaledwie jedną i gdy do bramki rywala trafił Adam Lisiewicz, Sokół Browar Kościerzyna prowadził już 11:6. W samej końcówce dobrze zaczęli jednak grać zawodnicy MKS-u Poznań i ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 13:11.

Tuż po zmianie stron goście zdołali odmienić wynik spotkania. Rzucili trzy szybkie bramki i wyszli na jednobramkowe prowadzenie. W Kościerzynie zrobiło się gorąco, jednak drużyna Andrzeja Gryczki nie planowała się poddawać, tylko zaczęła walczyć. Główna w tym zasługa młodego rozgrywającego.

O wyniku przeważył Szymon Kmieć. Rzucił aż osiem bramek bramek w ciągu 24 minut, a gdy na dwanaście minut przed końcem trafił Krzysztof Jasowicz, było już 22:17 dla gospodarzy. Od tego stanu MKS po bramce Mateusza Pacały zdołał się zbliżyć jeszcze na różnice trzech bramek na sześć minut przed końcowym gwizdkiem. Gospodarze nie dali się jednak zaskoczyć i ostatecznie zwyciężyli 28:25.

Sokół Browar Kościerzyna - MKS Poznań 28:25 (13:11)

Sokół Browar: Pieńczewski, Świrkula - Kmieć 7, Reichel 6, Skwierawski 5, Lisiewicz 4, T.Bronk 3, Jasowicz 2, Piechowski 1 oraz Bednarek.