Puchar EHF: Chambery Savoie na zwycięskim szlaku

Trzecie zwycięstwo w fazie grupowej Pucharu EHF odnieśli szczypiorniści Chambery Savoie. Francuzi po wyrównanym boju ograli hiszpańską Helvetikę Anaitasuna 26:23. Niespodziewanie dużo problemów w Holandii mieli z kolei zawodnicy Team Tvis Holstebro.

Marcin Górczyński

Duńczycy z Holstebro do samego końca musieli drżeć o wynik spotkania z outsiderem rozgrywek, holenderskim OCI Limburg Lions. Zdecydowanie najsłabsza ekipa grupy C walczyła jak równy z równym z kandydatem do awansu.

Przyjezdnych uratował jednak Peter Balling, na którego Holendrzy nie mogli znaleźć sposobu. Bramkę drużyny Team Tvis bombardował z drugiej linii Dylan Vossen, lecz przy kapitalnie dysponowanym Ballingu okazało się to niewystarczające.

Trudna przeprawa czekała także szczypiornistów Chambery Savoie. Lider grupy D musiał wylać sporo potu, by przełamać rywala z Hiszpanii. Helvetica Anaitasuna, w przeciwieństwie do pierwszego meczu z Francuzami, do samego końca walczyła o korzystny rezultat. Chambery do przerwy wygrywało tylko 10:9 i zgodnie z przewidywaniami kibiców czekało jeszcze sporo emocji.

Francuski zespół zachował więcej sił na ostatnie minuty. Głównie dzięki trafieniom Marko Panicia i nowego gracza FC Barcelona Lassa, Timotheya N'Guessana, zdołali odnieść zwycięstwo 26:23. Po triumfie nad hiszpańskim rywalem Chambery ma już dwa punkty przewagi nad Ystads IF i zmierza po pierwsze miejsce w grupie.

Grupa B

OCI Limburg Lions - Team Tvis Holstebro 29:31 (11:12) Najwięcej bramek: dla OCI - Dylan Vossen - 7, Joris Baart - 6, Joao Ramos - 4; dla Holstebro - Peter Balling - 10, Patrick Wiesmach - 8, Magnus Bramming - 4.

Grupa D

Chambery Savoie HB - Helvetia Anaitasuna 26:23 (10:9) Najwięcej bramek: dla Chambery  - Marko Panić - 6, Timothey N'Guessan, Jerko Matulić - po 5; dla Helvetii - Alejandro Rodriguez, Angel Perez de Inestrosa - po 6.