Hiszpania: Barcelona blisko awansu. Świetny mecz Kamila Syprzaka

FC Barcelona w ćwierćfinale krajowego pucharu spotkała się z trzecią drużyną ligowej tabeli, Fraikin Granollers. Duma Katalonii, przy dużym udziale Kamila Syprzaka, zwyciężyła 34:27.

Marcin Górczyński
Norbert Barczyk/Pressfocus/Newspixpl / Norbert Barczyk/Pressfocus/Newspix.pl

W pierwszych minutach mecz nie układał się po myśli barcelończyków, bowiem szczypiorniści Fraikin Granollers postawili poprzeczkę bardzo wysoko i prowadzili nawet 5:4 w 10. minucie. Potem do głosu doszła już Duma Katalonii z niesamowitym Kiryłem Łazarowem. Macedończyk zdobył osiem bramek i przybliżył swój zespół do półfinału Pucharu Króla. Kapitalny występ w bramce zaliczył też Danijel Sarić, który w sytuacjach sam na sam stanowił zaporę nie do przejścia.

Dużo ciepłych słów należą się też Kamilowi Syprzakowi. Reprezentant Biało-Czerwonych wprawdzie rozpoczął mecz na ławce rezerwowych, ale trener Xavier Pascual w 15. minucie posłał polskiego obrotowego w bój. Ten go nie zawiódł. Grając na zmianę z Cedrikiem Sorhaindo, Polak rzucił cztery bramki, nie myląc się ani razu. Świetnie wyglądała jego współpraca z Waelem Jallouzem i Raulem Entrerriosem. W gwoli ścisłości Sorhaindo, rywal Syprzaka w walce o pierwszą siódemkę, pięć razy trafił do siatki.

Barcelonie zdarzyły się przestoje i rywale doszli Katalończyków w drugiej połowie na cztery bramki. Mistrzowie Hiszpanii zachowali więcej sił na końcówkę, powiększając przewagę po skutecznie egzekwowanych rzutach karnych przez Łazarowa. W sobotę 12 marca w Barcelonie odbędzie się spotkanie rewanżowe, w którym ekipa Polaka będzie bronić siedmiobramkowej przewagi z Granollers.