AZS AWF - Słupia: Dwa punkty pojechały na Pomorze

Ogromnych emocji dostarczył mecz I ligi kobiet w Warszawie. Miejscowy AZS AWF już przegrywał różnicą sześciu bramek, by odrobić niemal całą stratę. Ostatecznie 24:22 wygrała Słupia Słupsk.

Michał Gałęzewski

AZS AWF Warszawa przed meczem ze Słupią miał na swoim koncie tylko jedno zwycięstwo. Tym razem podopieczne duetu trenerskiego Daniel Lewandowski - Paweł Kapuściński stanęły przed dużą szansą. Na początku lepiej weszły w mecz szczypiornistki ze Słupska.

Obie drużyny mają obecnie spore problemy kadrowe. Lepiej poradziła sobie z tym Słupia, która w 16. minucie po bramce Karoliny Wiśniewskiej prowadziła już 8:4. Od tego czasu gospodynie zaczęły jednak odrabiać straty i gdy karnego wykorzystała Karolina Bryl, przegrywały już tylko różnicą dwóch bramek.

Pod koniec pierwszej połowy ponownie zaatakowały jednak zawodniczki z Pomorza. Świetnie w ataku spisywała się Małgorzata Bogacka i na dwie minuty przed końcem na tablicy wyników widniał rezultat 8:14. Pierwszą połowę dwoma bramkami zakończyły jednak warszawianki.

Przez pierwszy kwadrans drugiej połowy wydawało się, że Słupia kontroluje wynik meczu. Po rzucie Natalii Kary drużyna ze Słupska prowadziła 19:14. Od tego momentu gospodynie zaczęły jednak walczyć o zmianę rezultatu. W ciągu siedmiu minut zmniejszyły stratę do 19:20, a ogromne zagrożenie stwarzała Paulina Pawłowska.

W końcówce więcej sił starczyło jednak Słupi. Ekipa ze Słupska nie pozwoliła AZS-owi AWF Warszawa doprowadzić do remisu do samego końca. Ostatecznie rozgrywany awansem mecz 17. kolejki I ligi kobiet zakończył się rezultatem 22:24.

AZS AWF Warszawa - Słupia Słupsk 22:24 (10:14)

AZS AWF: Jóźwik, Osińska - Pawłowska 5, Joszczuk 5, Skoczeń 5, Pożoga 3, Nieścioruk 2, Bryl 2 oraz Sulborska, Rzeszotek, Wrzesińśka.