PGNiG Superliga: Start zmagań o medale w połowie kwietnia

W środę poznaliśmy dokładne pary półfinału fazy play-off PGNiG Superligi Mężczyzn. Mecze, który wyłonią finalistów mistrzostw Polski rozegrane zostaną dopiero w drugiej połowie kwietnia.

Maciej Wojs
Maciej Wojs
WP SportoweFakty / Tomasz Fąfara

Szczypiornistów klubów PGNiG Superligi czeka teraz ponad trzytygodniowa przerwa w rozgrywkach spowodowana okresem reprezentacyjnym oraz zaplanowanymi na 8-10 kwietnia turniejami kwalifikacyjnymi do Igrzysk Olimpijskich 2016. Gospodarzem jednego z nich będą Polacy.

Zmagania PGNiG Superligi powrócą 16 kwietnia. Wtedy rozegrane zostaną zarówno pierwsze mecze półfinałowe, jak i premierowe starcia rywalizacji o miejsca 5-8.

O medale powalczą Vive Tauron Kielce, Orlen Wisła Płock, KS Azoty Puławy i MMTS Kwidzyn, które co ciekawe zajęły cztery czołowe lokaty w sezonie zasadniczym. Broniący tytułu kielczanie zagrają z MMTS-em, a Wisła o finał powalczy z Azotami.

Do walki o miejsca 5-8 przystąpią drużyny z Legionowa, Głogowa, Zabrza i Lubina. Beniaminek z Mazowsza zmierzy się z Miedziowymi, a rywalem Chrobrego będzie Górnik.