Warmia Traveland - ŚKPR: Lider nie dał szans kopciuszkowi

Lider tabeli I ligi mężczyzn - Warmia Traveland Olsztyn powiększył przewagę nad rywalami. Podopieczni Giennadija Kamielina rozgromili świdnicki ŚKPR 30:16, a dziewięć bramek dla gospodarzy rzucił Marcin Malewski.

Michał Gałęzewski
WP SportoweFakty / Dorota Kowalska

Pierwsza liga mężczyzn jest podzielona na dwie grupy, jednak ŚKPR Świdnica gra w tej północnej, przez co na wyjazdy ma bardzo daleko. Podobnie było w sobotę. Zawodnicy z Dolnego Śląska musieli pokonać w dwie strony ponad 1100 kilometrów, a od początku miejsce w szeregu pokazali im liderzy.

W ekipie ze Świdnicy w ciągu pierwszych 19 minut bramki potrafił zdobywać tylko Artem Jefimienko. W drużynie gospodarzy skuteczni byli natomiast Piotr Deptuła oraz znakomity z siódmego metra Michał Krawczyk. Po trafieniu tego drugiego, w 19. minucie spotkania widniał rezultat 7:2.

Do końca pierwszej połowy wynik kontrolowali gospodarze, którzy mimo kilku kontuzji wciąż mają o wiele wyższy potencjał, niż ich rywal ze Świdnicy. Gdy w ostatniej minucie tej części spotkania na listę strzelców wpisał się Marcin Malewski, liderzy I ligi prowadzili już 13:6.

Po zmianie stron Warmia Traveland bardzo szybko uzyskała dziesięciobramkową przewagę i do samego końca nie dała dojść do głosu zawodnikom gości. Ostatecznie spotkanie zakończyło się rezultatem 30:16, a wynik ustalił Sebastian Koledziński. Dzięki temu olsztynianie zrobili kolejny krok do wygrania ligi.

Warmia Traveland Olsztyn - ŚKPR Świdnica 30:16 (13:6)

Warmia Traveland: Gawryś, Pikura - Malewski 9, Dzieniszewski 7, Deptuła Piotr 3, Krawczyk 3, Kopyciński 2, Deptuła Paweł 2, Droździk 2, Koledziński 1, Sikorski 1 oraz Hegier, Żółtak.