SMS ZPRP - AZS AWF: Wielka końcówka warszawianek! AZS AWF opuścił ostatnie miejsce

Sporej sensacji dokonały zawodniczki AZS-u AWF Warszawa. Pokonały w Płocku SMS ZPRP i opuściły ostatnie miejsce w tabeli I ligi kobiet.

Michał Gałęzewski
WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski

Zdecydowanymi faworytkami spotkania były gospodynie czwartkowego meczu. SMS ZPRP Płock zajmuje miejsce w ligowej czołówce, a dodatkowo licealistki grały w składzie szerszym o pięć osób. Od samego początku mecz był wyrównany.

Wciąż jednak minimalną przewagę miał SMS ZPRP Płock. Gdy na trzy minuty przed przerwą trafiła Żaneta Lipok, w 29. minucie licealistki prowadziły już 14:11. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem SMS-u.

Po zmianie stron bardzo dobrze grały podopieczne Marka Jagodzińskiego, które rzuciły pięć bramek z rzędu i po trafieniu Natalii Nosek, w 38. minucie prowadziły już 20:14. Jak Katarzyna Suszek na czternaście minut przed przerwą rzuciła na 26:17 wydawało się, że dwa punkty zostaną w Płocku.

W tym momencie obudziły się jednak warszawianki. Sygnał do ataków dała Paulina Pawłowska. Siedmiobramkowe prowadzenie gospodyń topniało w oczach. Po rzucie Pawłowskiej na minutę przed końcem, był remis 30:30! W ostatniej akcji Karolina Kmin podała piłkę Izabeli Rzeszotek. Ta na dwie sekundy przed końcem rzuciła bramkę i dwa punkty pojechały do Warszawy.

SMS ZPRP Płock - AZS AWF Warszawa 30:31 (14:13)

SMS ZPRP: Olejniczak, Seweryn - Nosek 8, Rosiak 5, Bałdyga 5, Lipok 3, Szczechowicz 3, Maciejewska 3, Suszek 2, Warda 1 oraz Piwowarczyk, Roguska, Cygan Klaudia, Cygan Katarzyna, Grabińska.