Liga Mistrzyń: Niespodzianka! Zespół prowadzony przez Kima Rasmussena w Final Four

W spotkaniu rewanżowym 1/4 finału Ligi Mistrzyń, prowadzony przez Kima Ramussena (selekcjoner reprezentacji Polski kobiet) rumuński CSM Bukareszt dość niespodziewanie po raz kolejny pokonał rosyjski Rostów-Don i awansował do Final Four.

Tomasz Rosiński
PAP

W pierwszym starciu obydwu drużyn CSM wypracował sobie przed własną publicznością minimalną - jednobramkową - zaliczkę i wydawało się, że w rewanżu będzie miał bardzo trudne zadanie. Jednak mistrzynie Rumunii zaskoczyły swoje rywalki i przypieczętowały awans do półfinału kolejnym zwycięstwem.

Od początku wszystko przebiegało po myśli podopiecznych Rasmussena, które szybko wypracowały sobie bezpieczną przewagę (3:7 w 12. minucie). Z czasem Jekatrina Ilina i spółka zbliżyły się do przeciwniczek na trzy gole (7:10), lecz ekipa z Bukaresztu szybko odparła ten napór i zeszła do szatni prowadząc 16:11.

Rozluźniona ekipa gości starała się tylko kontrolować boiskowe wydarzenia i w 45. minucie wygrywała 25:18. Jednak siedem minut później CSM Bukareszt zupełnie stanął (24:29), co starał się wykorzystać Rostów-Don, któremu zabrakło już czasu na odrobienie tych strat (28:29).

Rumuński klub do awansu poprowadził duet Ana Paula Rodrigues Belo (7 bramek) - Isabelle Gullden (6 trafień).