Korona Handball - AZS AWF: Bombardowanie w drugiej połowie

Nie było niespodzianki w meczu Korona Handball Kielce - AZS AWF Warszawa. Gospodynie wygrały 34:26, a aż 11 bramek zdobyła Marta Rosińska.

Michał Gałęzewski

Zespoły z Kielc i z Warszawy walczą w tym sezonie o inne cele. Korona Handball od początku dominowała na boisku, szczególnie w obronie. Dzięki temu gdy w 17. minucie do warszawskiej bramki trafiła Kornelia Czubaj, zawodniczki z województwa świętokrzyskiego prowadziły już 7:3.

Kielczanki kontrolowały sytuację na boisku. Po trafieniu Sandry Zimnickiej, na trzy minuty przed końcem pierwszej połowy prowadziły 12:7. Co prawda kolejne bramki rzuciły Katarzyna Pożoga i Katarzyna Joszczuk, jednak znów skontrowały kielczanki i wygrały tę część spotkania 14:9.

Od razu po zmianie stron Korona Handball wyszła za sprawą bramki Marty Rosińskiej na siedmiobramkowe prowadzenie, a gdy w 53. minucie trafiła Dominika Więckowska, było już 22:14. Od tego momentu zawodniczki obu drużyn zapomniały o obronie.

W ciągu ostatnich 17 minut padły aż 24 bramki! Przy tak szalonej grze warszawianki zdołały na chwilę zmniejszyć stratę do czterech trafień, jednak końcówka należała do drużyny gospodyń, które ostatecznie zwyciężyły 34:26.

Ze zwycięstwa był zadowolony trener gospodyń. - Od początku narzuciliśmy swój styl gry i kontrolowaliśmy przebieg spotkania, dzięki czemu szansę na grę i debiut miały młode zawodniczki, które niedawno dołączyły do zespołu. Prawie wszystkie rzuciły bramkę, co też bardzo cieszy - przekazał Tomasz Popowicz.

Korona Handball Kielce - AZS AWF Warszawa 34:26 (14:9)

Korona Handball: Hibner, Januchta - Rosińska 11, Więckowska 4, Zimnicka 4, Szkurłat 3, Kędzior 2, Nowak 2, Skowrońska 2, Janczyk 2, Czubaj 1, Małecka 1, Mochocka 1 oraz Kowalska.