Wybrzeże - Real Astromal: Gdańszczanie wciąż w grze

Wybrzeże nie miało większych problemów z pokonaniem Realu Astromal Leszno. Dzięki znakomitej grze w obronie, gdańszczanie pokonali ekipę z Wielkopolski 29:18.

Michał Gałęzewski

W pierwszym meczu obu drużyn górą był Real Astromal. Dodatkowo ekipy z Gdańska i z Leszna sąsiadują ze sobą w tabeli. Wybrzeże w tym sezonie jest jednak niepokonane u siebie i już po kilku minutach wyszło na prowadzenie.

W drużynie znad morza dobrze karne wykonywał Piotr Papaj, a świetnymi rzutami z drugiej linii popisywał się Adrian Kondratiuk. Gdy trafił w 10. minucie, na tablicy wyników widniał rezultat 7:3. Gdańszczanie zaczęli kontrolować sytuację na boisku.

W ekipie gospodarzy przez długi czas bezbłędny w karnych był Artur Chmieliński, a znakomitą zmianę dał Patryk Plaszczak, który bronił nawet rzuty, których teoretycznie nie powinien. W konsekwencji w ciągu ostatniego kwadransa pierwszej części meczu Real Astromal rzucił zaledwie dwie bramki. Wynik do przerwy ustalił Paweł Ćwikliński rzutem na sześć sekund przed gwizdkiem.

Mimo starań Damiana Krystkowiaka i Dawida Wesołka, po zmianie stron utrzymywało się pewne prowadzenie szczypiornistów Wybrzeża. W ekipie gospodarzy skuteczny był natomiast Wojciech Prymlewicz. Po kontrze wykończonej przez Papaja, na 11 minut przed końcem Wybrzeże miało już ośmiobramkową przewagę.

Do samego końca gdańszczanie mający jeszcze teoretyczne szanse na awans do PGNiG Superligi spokojnie powiększali przewagę i ostatecznie zwyciężyli 29:18. Po ostatnich wynikach Wybrzeże musi jednak patrzeć przede wszystkim na wyniki zespołu z Elbląga, z którym spadkowicz z PGNiG Superligi walczy o baraże.

Wybrzeże Gdańsk - Real Astromal Leszno 29:18 (15:8)

Wybrzeże: Chmieliński, Plaszczak - Papaj 6, Kondratiuk 6, Prymlewicz 5, Ćwikliński 5, Rogulski 3, Skrzypczak 2, Sulej 1, Niedziółka 1 oraz Bednarek, Dworaczek, Abram, Reseman.