Polski Cukier Pomezania - Meble Wójcik: Wyraźne zwycięstwo wicelidera

Zespół Mebli Wójcik Elbląg odniósł niezwykle ważne zwycięstwo. Podopieczni Dariusza Molskiego wygrali w Malborku aż 33:26. Osiem bramek dla zwycięskiej drużyny rzucił Marcin Szopa.

Michał Gałęzewski

W ostatnim czasie zespoły z Malborka i z Elbląga zabrały punkty Wybrzeżu Gdańsk. Większe konsekwencje miało to dla zespołu z województwa warmińsko-mazurskiego. Meble Wójcik awansowały dzięki temu na drugie miejsce w ligowej tabeli. W Malborku zapowiadał się więc ciekawy bój.

Od początku ton zaczęli nadawać goście. Po bramce Grzegorza Dorsza w 10. minucie prowadzili 5:2, a chwilę później, gdy na listę strzelców wpisał się Piotr Adamczak, wyszli na 9:4. Jak się później okazało, Polski Cukier Pomezania już się nie podniosła.

Co prawda Kamil Nawrocki, czy Maciej Dawidowski starali się zmniejszyć stratę, jednak ponownie zaatakowali zawodnicy Mebli Wójcik Elbląg. Ostatecznie pierwszą połowę goście wygrali 17:13, a wynik tej części spotkania ustalił Marcin Szopa, najskuteczniejszy zawodnik całego meczu.

Tuż po zmianie stron zawodnicy z Elbląga rzucili trzy bramki z rzędu i gdy trafił Stanisław Gębala, prowadzili już 20:13. Malborscy szczypiorniści zdołali jeszcze zmniejszyć stratę do czterech trafień, ale w bardzo ważnym momencie w ciągu dwóch minut trzy bramki rzucił Oskar Serpina.

Do końca utrzymywało się pewne prowadzenie Mebli Wójcik Elbląg. Ostatecznie sobotni mecz zakończył się rezultatem 26:33. Oznacza to, że zawodnicy prowadzeni przez Dariusza Molskiego zrobili bardzo ważny krok w kierunku utrzymania drugiego miejsca. Odrobili też jeden punkt do Warmii Traveland Olsztyn.

Polski Cukier Pomezania Malbork - Meble Wójcik Elbląg 26:33 (13:17)

Polski Cukier Pomezania: Kądziela, Kochański - Nawrocki 5, Dobosz 4, Wiak 4, Gryz 4, Dawidowski 3, Maluchnik 3, Nowaliński 2, Michałów 1 oraz Cielątkowski.