PGE Stal - Śląsk: Kontrolowany triumf gospodarzy

PGE Stal Mielec pokonała Śląsk Wrocław 27:20 (14:11) w jedynym piątkowym meczu 26. kolejki fazy play-out PGNiG Superligi Mężczyzn. Starcie dwóch spadkowiczów było co najwyżej przeciętnym spotkaniem.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Dla obu ekip piątkowa potyczka nie miała praktycznie żadnego znaczenia. Śląsk już dawno utracił bowiem szanse na utrzymanie w lidze, a w zeszły weekend w podobnym położeniu znalazła się PGE Stal. Dwaj spadkowicze grali więc wyłącznie o honor i podreperowanie swego dorobku punktowego.

Faworytem starcia, i to mimo zapowiedzi trenera Tadeusza Jednoroga oraz jego asystentów, że szansę gry otrzymają głównie młodzi gracze, była bez wątpienia Stal. Początek spotkania należał jednak do przyjezdnych - kilka razy we znaki rywalom dali się Jakub Łucak oraz Rafał Krupa i Śląsk w 12. minucie prowadził 6:4.

Stal jeszcze przed upływem premierowego kwadransa przejęła inicjatywę, a już od 16. minuty kontrolowała wydarzenia na parkiecie. Na kole błyszczał Damian Krzysztofik, grę zespołu dobrze prowadził Aleksander Kirilenko i w efekcie przed przerwą prowadzenie gospodarzy wzrosło do trzech trafień (14:11).

Po zmianie stron Stal dyktowała warunki gry. Szkoleniowcy obu zespołów systematycznie rotowali składem, co tak naprawdę nie miało większego wpływu na wynik spotkania.

Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy przewaga gospodarzy wzrosła na ponad kwadrans do pięciu bramek (16:11), by w 48. minucie powrócić do rozmiarów trzech goli (21:18). Końcówka spotkania to natomiast świetny fragment w wykonaniu Piotra Krępy, którego cztery trafienia powiększyły ostatecznie prowadzenie Stali do siedmiu bramek (27:20).

PGE Stal Mielec - Śląsk Wrocław 27:20 (14:11)

PGE Stal: Lipka, Nikolić, Łukawski - Krzysztofik 5, Kawka 4, Kirilenko 4, Kostrzewa 4 (0/1), Krępa 4, P. Gasin 2, Dementiew 1, M. Gasin 1, Kłoda 1, Krygowski 1, Davidović, Janyst, Wypych.