AZS Łączpol AWFiS - Metraco Zagłębie: Sensacyjne zwycięstwo gdańszczanek!

AZS Łączpol AWFiS Gdańsk, który zajął po rundzie zasadniczej PGNiG Superligi ósme miejsce w pierwszym meczu o pozycje 5-8 pewnie pokonał Metraco Zagłębie 28:23. To kolejna bolesna porażka lubinianek.

Michał Gałęzewski

Ze względu na wyniki w rundzie zasadniczej, a także patrząc na ostatnie rezultaty obu klubów faworytkami były szczypiornistki z Lubina. AZS Łączpol AWFiS dopiero zaczyna budować swoją nową historię. Po pierwszych akcjach, w 4. minucie gdy na listę strzelców wpisała się Monika Stachowska, było już 2:0 dla gdańszczanek.

Cztery kolejne bramki rzuciły podopieczne Bożeny Karkut i wydawało się, że zaczną one kontrolować sytuację na boisku. Tak się jednak nie stało. Skuteczne były Karolina Kalska i Małgorzata Jurczyk, a gdy trafiła Karolina Siódmiak, w 16. minucie na tablicy wyników widniał już rezultat 9:6.

Lubinianki starały się odrobić stratę, ale pojedyncze zrywy to było zbyt mało na dobrze zorganizowany gdański zespół i jeszcze w pierwszej połowie AZS Łączpol AWFiS osiągnął pięciobramkową przewagę. Ostatecznie na przerwę obie drużyny schodziły przy rezultacie 15:11.

Zespół gości dopiął jednak swego na początku drugiej części spotkania. Po tym jak Renatę Kajumową pokonała w 37. minucie Kaja Załęczna, lubinianki doprowadziły do remisu. Od stanu 15:15 Mecz zaczął się na nowo.

Gospodynie nie dały się jednak zdominować. Ponownie zaczęły budować swoją przewagę i na dwanaście minut przed końcem prowadziły już 22:18. Do końca AZS Łączpol AWFiS nie oddał już zwycięstwa. Mecz zakończył się rezultatem 28:23 i przed rewanżem to ósma drużyna po rundzie zasadniczej jest bliższa walki o piątą lokatę.

AZS Łączpol AWFiS Gdańsk - Metraco Zagłębie Lubin 28:23 (15:11)

AZS Łączpol AWFiS: Kajumowa - Siódmiak 6, Kalska 5, Dąbrowska 4, Stachowska 4, Tomczyk 3, Jurczyk 3, Karwecka 2, Pasternak 1 oraz Lipska, Skonieczna, Mazurek.