Wolsztyniak - Wybrzeże: Udany wyjazd gdańszczan

Wolsztyniak Wolsztyn tylko do 19. minuty potrafił się przeciwstawić Wybrzeżu w meczu grupy A I ligi mężczyzn. Później na boisku dominowali gdańszczanie, którzy wygrali 32:20.

Michał Gałęzewski

Obie drużyny mają zupełnie inne cele. Wolsztyniak walczy w dole tabeli, natomiast Wybrzeże liczy na poprawę trzeciej lokaty. W sobotę od początku atakowali jednak gospodarze. Gdy w 7. minucie Artura Chmielińskiego pokonał Krystian Kuta, gracze z Wielkopolski prowadzili 4:3.

Podopieczni Zbigniewa Markuszewskiego grali jak równy z równym do 19. minuty, gdy na listę strzelców wpisał się Kuta. Do przerwy to jednak Wybrzeże imponowało skutecznością. Tylko w pierwszej części spotkania Łukasz Rogulski wpisał się na listę strzelców sześciokrotnie. Wynik pierwszej połowy - 11:17 - ustalił Michał Bednarek.

Gospodarze bardzo źle weszli w drugą połowę. W ciągu jedenastu minut jedyną bramkę rzucił dla Wolsztyniaka Artur Radny. Gdańszczanie w tym czasie powiększali swoją przewagę i po trafieniu będącego w ostatnim czasie w wysokiej formie Adriana Kondratiuka, prowadzili już 23:12.

Do końca meczu Wybrzeże kontrolowało sytuację, jednak nie powiększało już swojej przewagi. Spotkanie zakończyło się rezultatem 20:32 i gdańszczanie są wciąż w grze o baraże. Wolsztyniak musi natomiast powalczyć o to, by zachować pewność utrzymania w I lidze.

Wolsztyniak Wolsztyn - Wybrzeże Gdańsk 20:32 (11:17)

Wolsztyniak: Piskorski, Kruk - Radny 4, Kaczmarek 4, Kuta 2, Wajs 2, Szała 2, Weiss 2, Podleśny 2, Gessner 1, Rogoziński 1 oraz Pietruszka, Szutta, Lasak, Patelski.