Warmia Traveland - Sokół Browar: Lider brnie do Superligi

Warmia Traveland Olsztyn zrobiła w sobotę kolejny krok do awansu do PGNiG Superligi. Podopieczni Giennadija Kamielina w meczu grupy A I ligi mężczyzn pokonali kościerski Sokół Browar 30:19.

Michał Gałęzewski
WP SportoweFakty / Dorota Kowalska

Drużyna z Olsztyna jest liderem tabeli i niemal co tydzień zbliża się do wygrania rozgrywek. W sobotę już od początku drużyna, którą dowodzi Giennadij Kamielin zyskała dużą przewagę. Po bramce Daniela Żółtaka, w 4. minucie gospodarze prowadzili 4:0.

Olsztynianie nie planowali jednak na tym poprzestać. Co prawda Sokół Browar Kościerzyna starał się zmienić losy meczu, ale wobec świetnie grającego Marcina Malewskiego i skutecznego Radosława Dzieniszewskiego, Kaszubi nie mogli nic wskórać. Na pięć minut przed końcem było już 14:5 dla gospodarzy.

W końcówce pierwszej połowy goście podgonili wynik. Ostatecznie jednak ta część spotkania zakończyła się rezultatem 18:9. Gdy po zmianie stron dwa razy na listę strzelców wpisał się Adam Lisiewicz, goście mieli już siedmiobramkową stratę.

Drużyna ze stolicy województwa warmińsko-mazurskiego nie spoczęła na laurach i wyszła na rekordowe, jedenastobramkowe prowadzenie. Do końca meczu utrzymywał się wysoki wynik. Warmia Traveland ostatecznie wygrała 30:19 i jest bliska wygrania rozgrywek.

Warmia Traveland Olsztyn - Sokół Browar Kościerzyna 30:19 (18:9)

Warmia Traveland: Gawryś, Zakreta, Pikura - Malewski 6, Żółtak 5, Dzieniszewski 4, Królik 4, Kopyciński 3, Sikorski 2, Deptuła Paweł 2, Koledziński 2, Droździk 1, Kondracki 1 oraz Deptuła Piotr, Hegier, Krawczyk.