Spójnia - MKS Poznań: Faworyt dopiero w końcówce pokonał poznański szpital

Spójnia Gdynia przez długi czas męczyła się ze zdziesiątkowanym kontuzjami MKS-em Poznań w meczu grupy A I ligi. Dopiero w drugiej połowie gospodarze wyszli na czterobramkowe prowadzenie.

Michał Gałęzewski
piłka do szczypiorniaka WP SportoweFakty / Michał Domnik / Na zdjęciu: piłka do szczypiorniaka

MKS Poznań przyjechał do Gdyni bez dziewięciu podstawowych zawodników. W ostatnim czasie ze składu wypadli Miłosz Bekisz i Jakub Kasperczak. Wobec tego, że szansę otrzymali rezerwowi, trudno było oczekiwać skutecznej walki od zawodników ze stolicy Wielkopolski.

Oni nie przyjechali jednak do Trójmiasta na wycieczkę. Szybko zyskali trzybramkowe prowadzenie, a po rzucie Łukasza Niedzielaka, w 12. minucie było już 7:3 dla drużyny MKS-u Poznań. Jeszcze na siedem minut przed przerwą goście mieli przewagę.

Wtedy jednak do głosu zaczęli dochodzić zawodnicy Spójni. Główną postacią w gdyńskim zespole był Rafał Rychlewski, który podczas całego spotkania rzucił 11 bramek. Mógł zdobyć ich jeszcze więcej, ale dwa razy nie wykorzystał karnego. Po jego trafieniu w 30. minucie było już 11:12.

Od początku drugiej połowy gospodarze starali się wyjść na upragnione prowadzenie. W końcu udało im się to po rzucie Andrzeja Rakowskiego. MKS jeszcze starał się walczyć, jednak w 48. minucie było już 21:17 dla zespołu z północnej części Trójmiasta.

W samej końcówce drużyna Domana Leitgebera starała się jeszcze podnieść, ale Spójnia nie pozwoliła zbliżyć się na mniej niż dwie bramki różnicy. Gospodarze wygrali 27:24 i dwa punkty zostały w Gdyni. MKS nadal musi więc walczyć o utrzymanie w lidze.

Spójnia Gdynia - MKS Poznań 27:24 (11:12)

Spójnia: Zimakowski, Skowron - Rychlewski 11, Rakowski 5, Wróbel 3, Pedryc 3, Matuszak 2, Brukwicki 2, Ringwelski 1 oraz Derdzikowski.