MKS Selgros - Start: Kto będzie bliżej finału?

W niedzielę MKS Selgros Lublin po raz drugi podejmie Start Elbląg. Po pierwszym spotkaniu w lepszych nastrojach są lublinianki, jednak Start z pewnością przystąpi do rewanżu z podniesionymi głowami.

Michał Gałęzewski

W sobotę MKS Selgros Lublin pokonał Start Elbląg 26:25. Gospodynie swoją przewagę zbudowały w pierwszej połowie, którą wygrały 17:13. Później jednak bardzo dobrze spisywały się elblążanki, które na osiem minut przed końcem wyszły nawet na jednobramkowe prowadzenie. Ostatecznie MKS Selgros wygrał 26:25.

W drużynie z Lublina dużą formę pokazała Marta Gęga, która rzuciła siedem bramek. Swoje zrobiły też bramkarki - Weronika Gawlik obroniła kluczową piłkę w samej końcówce. Największa bronią Startu jest natomiast Sylwia Lisewska, która pokonała rywalki dziewięć razy.

Półfinały PGNiG Superligi, to jednak rywalizacja do trzech zwycięstw. W przypadku wygranej lublinianek, wystarczy że do końca raz "ugryzą" rywalki, by awansować po raz kolejny do półfinału. Będzie to więc kluczowe spotkanie dla obu ekip.

MKS Selgros Lublin - Start Elbląg - 24.04 godz. 17:30

Stan półfinałowej rywalizacji (do 3 zwycięstw): 1:0 dla MKS-u Selgrosu Lublin.