KPR Kobierzyce - SMS ZPRP Płock: Gospodynie zrobiły krok do awansu

W środę odbył się zaległy mecz 12. kolejki I ligi kobiet. KPR Kobierzyce pokonał w nim SMS ZPRP Płock 30:26 i zrównał się punktami z SPR-em Olkusz.

Michał Gałęzewski
piłka do szczypiorniaka WP SportoweFakty / Michał Domnik / Na zdjęciu: piłka do szczypiorniaka

KPR Kobierzyce walczy w tym sezonie z SPR-em Olkusz o awans do PGNiG Superligi. W środę drużyna z Dolnego Śląska co prawda poza jednym drobnym wyjątkiem od pierwszej do ostatniej minuty prowadziła, jednak zwycięstwo z ambitnymi zawodniczkami SMS-u ZPRP Płock nie przyszło jej łatwo.

Tuż po pierwszym gwizdku wysoką formę zasygnalizowała Beata Skalska, która w ciągu trzynastu minut miła na swoim koncie już pięć bramek. Wychowanka MTS-u Kwidzyn trafiła wówczas na 7:4. Chwilę później do odrabiania strat wzięły się jednak reprezentantki płockiego liceum.

W SMS-ie ZPRP Płock prym wiodła Aleksandra Rosiak. Zawodniczka, która w przyszłym sezonie będzie zawodniczką MKS-u Selgros Lublin tym razem trafiła 11-krotnie do bramki rywali. Gdy tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę trafiła Emilia Bałdyga, był remis 13:13. Ostatnią bramkę przed przerwą rzuciła jednak Elżbieta Wesołowska.

Po zmianie stron trwał wyrównany bój pomiędzy dwoma zespołami. W końcu jednak do głosu doszedł KPR. Zawodniczki z Kobierzyc rzuciły najpierw trzy, a chwilę później cztery bramki z rzędu i na osiem minut przed końcem prowadziły już 24:17.

W końcówce co prawda SMS zaczął odrabiać straty i na tablicy wyników widniał na pięć minut przed końcem rezultat 25:23, jednak ostatnie akcje należały do gospodyń, które ostatecznie zwyciężyły 30:26 i zbliżyły się do awansu do PGNiG Superligi kobiet.

KPR Kobierzyce - SMS ZPRP Płock 30:26 (14:13)

KPR: Olejnik, Słota - Skalska 12, Wojda 6, Wesołowska 3, Kaźmierska 3, Linkowska 3, Daszkiewicz 3 oraz Przydacz, Tórz, Szumna, Łuczkowska, Szymańska.