MKS Piotrkowianin - Siódemka Miedź Legnica: Przypieczętowali awans

Na dwie kolejki przed końcem rozgrywek I ligi (grupa B) piłkarze ręczni Piotrkowianina zapewnili sobie awans do Superligi. Pewnie pokonali przed własną publicznością Siódemkę Miedź Legnica 32:20 (14:11).

Michał Ostafijczuk
WP SportoweFakty / Krzysztof Betnerowicz

Czwartkowa porażka Olimpii Piekary Śląskie w Ostrowcu Świętokrzyskim spowodowała, że Piotrkowianin mógł zapewnić sobie awans już na dwie kolejki przed końcem rozgrywek. Wystarczyło wygrać przed własną publicznością z Siódemką Miedź Legnica.

Goście w pierwszej połowie nie zamierzali jednak ułatwiać piotrkowskim szczypiornistom zadania i dopiero po zmianie stron sprawa się rozstrzygnęła. W 16. minucie po trafieniu Kacpra Majewskiego było 7:7, a Piotrkowianin nie mógł wypracować sobie bezpiecznej przewagi. Dopiero w ostatnich minutach pierwszej odsłony odskoczył od rywala na trzy bramki i schodził do szatni wygrywając 14:11.

Druga połowa spotkania rozwiała już wszelkie wątpliwości. Piotrkowianin zaczął spisywać się świetnie w defensywie, pozwalając legniczanom zaledwie na zdobycie dziewięciu bramek. Sam rzucił aż osiemnaście. Kibicom zgromadzonym w Hali Relax mogły podobać się szybkie ataki kończone skutecznie przez Mateusza Góralskiego oraz rzuty Sebastiana Iskry. Ostatnie minuty to wielka radość piotrkowskich szczypiornistów, którzy po ostatniej syrenie zaprezentowali efektowny taniec. Założyli również specjalnie przygotowane koszulki z napisem "Superliga jest nasza".

- Cel został osiągnięty. Chciałem pochwalić dziś zespół szczególnie za drugą połowę. Zagraliśmy świetnie w obronie, dając rywalowi rzucić tylko dziewięć bramek, w tym dwie z karnych. Sezon się jeszcze nie skończył. Mamy dwa mecze do końca i chcemy je wygrać. Po nich zaczniemy przygotowania do gry w najwyższej klasie rozgrywkowej - powiedział po spotkaniu Rafał Przybylski, trener Piotrkowianina.

MKS Piotrkowianin - Siódemka Miedź Legnica 32:20 (14:11)

MKS Piotrkowianin: Banisz, Procho - Mróz 5, Zinchuk 1, Woynowski 2, Iskra 5, Chełmiński 2, Pakulski 1, Swat 1/1, Góralski 7, Cichocki, Surosz, Szczukocki 1, Pożarek, Pacześny 5, Jankowski 2.
Kary: 4 min
Rzuty karne: 1/2

Siódemka Miedź: Mazur, Stachurski - Szuszkiewicz 7, Majewski 1, Kehle, Skiba 1, Antosik 3, Płaczek, Cegłowski 3/2, Czuwara 1, Piwko 1, Wita, Dobrasiak, Mosiołek 2, Jacek Będzikowski jr 1.
Kary: 4 min
Rzuty karne: 2/3

Kary: Piotrkowianin - 4 min. (Szczukocki - 2 min., Cichocki - 2 min); Siódemka Miedź - 4 min. (Skiba - 2 min., Szuszkiewicz - 2 min.)

Sędziowali: P. Podsiadło, A. Świostek (Radom). Widzów: 300