Energa AZS - Piotrcovia: Koszalinianki rozbiły na własnym terenie Piotrcovię

Energa AZS Koszalina kapitalnie zagrała drugą połowę spotkania z Piotrcovią Piotrków Trybunalski, by ostatecznie zwyciężyć aż 37:26. Rewanż okazał się być formalnością. Rywalem koszalinianek w meczu o 5. miejsce Superligi będzie AZS Łączpol.

Krzysztof Kempski
WP SportoweFakty / Marcin Chyła

Wynik pierwszego spotkania pomiędzy zainteresowanymi drużynami sprawiał, że Piotrcovia Piotrków Trybunalski nie była stawiana w roli faworyta tych zawodów. Trudno było bowiem wierzyć, by zdeterminowane gospodynie pozwoliły sobie odebrać aż ośmiobramkową przewagę (33:25).

Początek rywalizacja zapowiadał jednak emocje. Obie siódemki tylko przez pierwsze minuty miały problem w ataku pozycyjnym. Po chwili jednak worek w końcu się otworzył. Wśród miejscowych prym wiodła Romana Roszak. Po drugiej stronie parkietu dzieliła i rządziła Agata Wypych. To właśnie za jej sprawą goście wyszły na swoje pierwsze w tym meczu prowadzenie (5:6).

Od tamtej jednak pory ostro do pracy wzięły się koszalinianki. W ciągu 5 minut pozwoliły sobie jeden błąd w defensywie, który zakończył się bramką rywalek. Same zaś 5-krotnie zmusiły Karolinę Sarnecką do wyjmowania piłki z siatki. Wynik brzmiał wówczas już 10:7. Pod koniec pierwszej połowy o czas poprosiła jeszcze Anita Unijat, ale nie wpłynął on znacząco na przebieg rywalizacji.

Po przerwie Akademiczki wyszły mocno zdeterminowane, a rywalki wyglądały tak, jakby jeszcze nie wyszły z szatni. Nie sposób bowiem inaczej wytłumaczyć wydarzeń pomiędzy 31. a 45. minutą. Przyjezdne właściwie nie stawiały oporu, a koszalinianki szły za ciosem. W tym czasie podbudowały swój dorobek aż o 13 trafień! Zaskoczyć dały się raptem trzykrotnie. Kibice mogli jedynie zapytać, jak wysokim wynikiem zakończy się ten mecz. Gospodynie w końcówce zwolniły tempo, ale i tak odniosły okazałe zwycięstwo, pieczętując awans o miejsca 5-6 play-off Superligi.

Energa AZS Koszalin - Piotrcovia Piotrków Trybunalski 37:23 (18:14)

pierwszy mecz: 33:25
awans: Energa AZS

Energa AZS: Kowalczyk, Wiercioch - Michałów 8, Roszak 6, Stasiak 1, Budnicka 1, Domaros 4/3, Chmiel, Kaczanowska 1, Błaszczyk 3, Niesciaruk 7, Sądej 5, Nowicka 1.