SMS ZPRP Płock - SPR Olkusz: Spadkowicz walczy o powrót do PGNiG Superligi

Nie było niespodzianki w meczu I ligi kobiet, który odbył się w Płocku. SMS ZPRP przegrał z SPR-em Olkusz 25:31. Zespół z Małopolski już w kolejnym tygodniu będzie mógł wywalczyć awans.

Michał Gałęzewski

Drużyny z Płocka i z Olkusza mają zupełnie inne cele. SMS ZPRP ma za zadanie ogrywać zawodniczki na przyszłość, natomiast drużyna z Olkusza walczy o powrót do najwyższej klasy rozgrywkowej. Od początku spotkanie było jednak bardzo wyrównane. Po bramce Aleksandra Rosiak, w 10. minucie był remis 5:5.

Później jednak do głosu doszły podopieczne Marcina Księżyka. Skuteczna była Paula Przytuła i w błyskawicznym tempie drużyna gości zbudowała przewagę. Po trafieniu Katarzyny Nowak, w 17. minucie było już 7:12.

Gospodynie zdołały co prawda uszczelnić obronę w końcówce pierwszej połowy, jednak brakowało atutów w ataku. Jedynie Rosiak stanowiła realne zagrożenie w ofensywie. Ostatecznie do przerwy na tablicy wyników widniał rezultat 11:16.

Po zmianie stron przewaga drużyny walczącej o awans do PGNiG Superligi jeszcze bardziej wzrosła. W konsekwencji gdy do płockiej bramki trafiła Agata Basiak, w 43. minucie było już 16:24. Stało się jasne, że olkuszanki tego meczu już nie przegrają.

SMS ZPRP Płock nie miał już nic do stracenia i starał się zmniejszyć stratę. Udało się to tylko częściowo. Mecz zakończył się wynikiem 25:31. O wszystkim zadecyduje starcie pomiędzy zespołami z Olkusza i z Kobierzyc.

SMS ZPRP Płock - SPR Olkusz 25:31 (11:16)

SMS ZPRP: Kuszka, Pająk - Rosiak 10, Nosek 7, Cygan Klaudia 3, Cygan Katarzyna 1, Świerżewska 1, Szczechowicz 1, Weber 1, Grabińska 1 oraz Rort, Bałdyga, Dąbrowska, Roguska, Papierzyńska, Piwowarczyk.